McDonough County

Find 2 stjerner hoteller i McDonough County

Indtast dine rejsedatoer for at se de seneste priser og tilgængelighed

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Vi fandt 5 2 stjerner hoteller til dig i McDonough County

Vælg dine rejsedatoer for at se de seneste priser.
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
99+
Hoteller i Macomb
The Super 8 Macomb Illinois is located off Hwy 67. The Super 8 is located between Peoria and Springfield Illinois. Macomb is the home of Western Illinois University and NTN Bower Company. The nonsmoking Super 8 Macomb Illinois hotel is just minutes away from Western Illinois University. Other attractions include Western Illinois Museum Nauvoo Temple Argyle State Park Macomb Balloon Rally Cornerstone Festival and Carl Sandberg Birthplace. The Super 8 Macomb Illinois offers Free High Speed Wireless Internet Guest Laundry and free light breakfast item together with your choice of coffee tea and juice.
God
95 anmeldelser
7,7/10
1 nat
Fra 272 AED
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Macomb
Med et ophold på Hampton Inn Macomb er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en saltvandspool. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Fantastisk
96 anmeldelser
9,2/10
1 nat
Fra 399 AED
Tjek tilgængelighed
55
Hoteller i Macomb
With a stay at Quality Inn Macomb near University Area in Macomb, you'll be 0.4 mi (0.6 km) from Western Illinois University and 28.9 mi (46.6 km) from Carthage Jail. This hotel is within the region of Horse and Buggy Museum. Enjoy recreation amenities such as an indoor pool or take in the view from a terrace. Additional features at this hotel include complimentary wireless internet access, a television in a common area, and a vending machine. A complimentary buffet breakfast is served daily from 6 AM to 9 AM. Featured amenities include express check-in, express check-out, and complimentary newspapers in the lobby. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 58 guestrooms featuring refrigerators and microwaves. Your pillowtop bed comes with premium bedding. 32-inch flat-screen televisions with cable programming provide entertainment, while complimentary wireless internet access keeps you connected. Private bathrooms with bathtubs or showers feature complimentary toiletries and hair dryers.
God
93 anmeldelser
7,9/10
1 nat
Fra 309 AED
Tjek tilgængelighed
11
Hoteller i Macomb
A stay at Hotel Jackson places you in the heart of Macomb, within a 15-minute walk of Western Illinois University and Hanson Field. This hotel is 1.1 mi (1.8 km) from Western Illinois Museum and 1.2 mi (2 km) from West Central Illinois Arts Center. This hotel offers designated smoking areas. A complimentary on-the-go breakfast is served daily from 8:00 AM to 10:00 AM. The front desk is staffed during limited hours. Free self parking is available onsite. Treat yourself to a stay in one of the 40 guestrooms, featuring private hot tubs. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Conveniences include microwaves and irons/ironing boards, as well as phones with free local calls.
47 anmeldelser
4,6/10
1 nat
Fra 197 AED
Tjek tilgængelighed
8
Hoteller i McDonough County
Nice ranch style house with a vintage golf theme. Full kitchen with stove and fridge. All newly remodeled. On the edge of Blandinsville right next to Twin Oaks golf course. Bring your clubs or if not there are some spare sets in the garage.About pets:No pets allowed.About checkOut:Check out before 11:00 AM.About children:Children allowed: ages 0-17.About checkIn:Check in after 4:00 PM.About smoking:Smoking is not permitted.About events:No events allowed.
Vidunderligt
33 anmeldelser
9,4/10
Tjek tilgængelighed
Se alle 2 stjerner hoteller i McDonough County

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære 2-stjernede hoteller er der i McDonough County?

Uanset om du rejser til McDonough County grundet forretning eller turisme, er Hotel Jackson (fra 212 AED) , Super 8 by Wyndham Macomb (fra 209 AED) og Hampton Inn Macomb (fra 514 AED) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for 2-stjernede hoteller i McDonough County?

For 2-stjernede hoteller i McDonough County, er gennemsnitsprisen på hverdage 413 AED og i weekender (fredag-lørdag) 483 AED.

Hvilke 2-stjernede hoteller i McDonough County har swimmingpools?

Der er mange 2-stjernede hoteller i McDonough County med swimmingpools. Hampton Inn Macomb (fra 514 AED) og Quality Inn Macomb Near University Area (fra 360 AED) er meget populære.

Hvilke 2-stjernede hoteller i McDonough County har fitnessfaciliteter?

Hampton Inn Macomb (fra 514 AED) har fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på farten!

Hvilke 2-stjernede hoteller i McDonough County tilbyder morgenmad?

Hotel Jackson (fra 212 AED), Super 8 by Wyndham Macomb (fra 209 AED) og Hampton Inn Macomb (fra 514 AED) tilbyder lækker morgenmad. Start din dag med morgenmad af høj kvalitet!

Hvilke 2-stjernede hoteller i McDonough County har gratis wi-fi?

Internetforbindelse er en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Hotel Jackson (fra 212 AED), Super 8 by Wyndham Macomb (fra 209 AED) og Quality Inn Macomb Near University Area (fra 360 AED) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke tilbud er tilgængelige for 2-stjernede hoteller i McDonough County?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for 2-stjernede hoteller. Du kan se kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Lokale rejseoplysninger

Antal anmeldelser347
Antal hoteller5
Gennemsnitlig pris (hverdage)413 AED
Gennemsnitlig pris (weekender)483 AED