Johnson County

Find 2 stjerner hoteller i Johnson County

Indtast dine rejsedatoer for at se de seneste priser og tilgængelighed

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Vi fandt 8 2 stjerner hoteller til dig i Johnson County

Vælg dine rejsedatoer for at se de seneste priser.
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
38
Hoteller i Johnson County
Located in Buffalo, Buffalo Inn is in a rural location, within a 5-minute drive of Jim Gatchell Memorial Museum and Prosinski Park. This hotel is 1.7 mi (2.8 km) from Buffalo Golf Club and 1.9 mi (3 km) from Occidental Museum. Make use of convenient amenities such as complimentary wireless internet access, ski storage, and a picnic area. Getting to nearby attractions is a breeze with the area shuttle (surcharge). Featured amenities include complimentary wired internet access, a 24-hour business center, and complimentary newspapers in the lobby. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 43 guestrooms featuring refrigerators and flat-screen televisions. Satellite programming and iPads are provided for your entertainment, while complimentary wireless internet access keeps you connected. Private bathrooms with shower/tub combinations feature deep soaking bathtubs and complimentary toiletries. Conveniences include desks and complimentary newspapers, as well as phones with free local calls.
104 anmeldelser
7,3/10
1 nat
Fra 43 EUR
Tjek tilgængelighed
81
Hoteller i Johnson County
UPDATE
Fantastisk
100 anmeldelser
9,2/10
1 nat
Fra 78 EUR
Tjek tilgængelighed
65
Hoteller i Johnson County
The SureStay Plus Hotel Buffalo is conveniently located near the crossroads of Interstates 25 and 90. We are along US Highway 16 which is part of the Cloud Peak Scenic route of the Big Horn Mountains. Also our location is between Yellowstone National Park approximately 235 miles west of hotel and Mount Rushmore approximately 240 miles east of hotel. Our 100% non-smoking building has 2 floors with an elevator. Free breakfast provides eggs, breakfast meat, waffles, various pastries and breads, yogurt, cold cereals, juice, coffee, and tea. The indoor pool and hot tub are open from 8 a.m. to 10 p.m. and the fitness room is available from 6 a.m. to 10 p.m. The guest laundry is open 24 hours and has coin-operated machines. Limited number of rooms are pet-friendly with an additional daily fee of $10 per pet. Free parking is available with limited space for buses. Guests must be at least 18 years of age to register.
Meget god
101 anmeldelser
8,7/10
1 nat
Fra 146 EUR
Tjek tilgængelighed
79
Hoteller i Johnson County
Beliggende i Buffalo er Quality Inn en god base at udforske byen fra. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en grill, have, legeplads og automat. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
102 anmeldelser
6,7/10
1 nat
Fra 51 EUR
Tjek tilgængelighed
60
Hoteller i Johnson County
Dette hotel i Buffalo, Wyoming tilbyder varm kontinental morgenmad, gratis trådløs internetadgang og værelser med stort fladskærms-tv. Det ligger 16 km fra Bighorn Nationalskov. Værelserne på Alamo Inn har mikrobølgeovn, køleskab og kabel-tv. Der er desuden skrivebord og opholdsområde. Alamo Inn har sit eget business-center. Receptionen er døgnåben, og der tilbydes gratis parkering. Det historiske område Fort Phil Kearny ligger 20 minutters kørsel fra hotellet. Der er mulighed for elgsafari på Cloud Peak Sky, antikvitetsbutikker og vandreture i nærheden.
Meget god
100 anmeldelser
8,2/10
1 nat
Fra 64 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Johnson County
With a stay at Z Bar Motel in Buffalo, you'll be a 4-minute walk from Johnson County Memorial Hospital and 6 minutes by foot from Buffalo City Park. This motel is 0.4 mi (0.6 km) from Johnson County Healthcare Center and 0.5 mi (0.7 km) from Washington Memorial Park. Take in the views from a garden and make use of amenities such as complimentary wireless internet access and a picnic area. Additional amenities at this motel include barbecue grills and a vending machine. Featured amenities include luggage storage and a vending machine. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 25 guestrooms featuring refrigerators and flat-screen televisions. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and cable programming is available for your entertainment. Bathrooms have bathtubs or showers and hair dryers. Conveniences include microwaves and coffee/tea makers, and housekeeping is provided daily.
Vidunderligt
100 anmeldelser
9,6/10
1 nat
Fra 78 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Johnson County
Hampton Inn & Suites - Buffalo is located at the cross roads of I-90, I-25, and US Hwy 16 along the base of the Big Horn Mountains in Buffalo, WY. Guests will enjoy the beautiful mountain and creekside views from our spacious rooms and one room suites. We have a large outdoor area that features beautiful landscaping with natural areas and a creekside setting that connects to a patio off the south end of the hotel for guest enjoyment. Hampton Inn & Suites - Buffalo offers complimentary hot breakfast, free stay for children under 18 accompanied by parents, exercise facilities, indoor pool, meeting rooms, suite shop, high speed Internet access, and the 100% Hampton Guarantee. This facility is accented by the phenomenal woodwork that is displayed throughout the lobby and entry area. Hampton Inn & Suites - Buffalo resides at the confines of two creeks, French Creek and Clear Creek.
Vidunderligt
101 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 132 EUR
Tjek tilgængelighed
77
Hoteller i Johnson County
Beliggende i Buffalo er Super 8 by Wyndham Buffalo en god base at udforske byen fra. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. På denne motel finder du også faciliteter, herunder en automat. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
102 anmeldelser
6,5/10
1 nat
Fra 44 EUR
Tjek tilgængelighed
Se alle 2 stjerner hoteller i Johnson County

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære 2-stjernede hoteller er der i Johnson County?

Uanset om du rejser til Johnson County grundet forretning eller turisme, er SureStay Plus Hotel by Best Western Buffalo (fra 108 EUR) , Quality Inn (fra 49 EUR) og Hampton Inn & Suites Buffalo (fra 118 EUR) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for 2-stjernede hoteller i Johnson County?

For 2-stjernede hoteller i Johnson County, er gennemsnitsprisen på hverdage 97 EUR og i weekender (fredag-lørdag) 99 EUR.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Johnson County har swimmingpools?

Der er mange 2-stjernede hoteller i Johnson County med swimmingpools. Quality Inn (fra 49 EUR) og Hampton Inn & Suites Buffalo (fra 118 EUR) er meget populære.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Johnson County har fitnessfaciliteter?

SureStay Plus Hotel by Best Western Buffalo (fra 108 EUR), Quality Inn (fra 49 EUR) og Hampton Inn & Suites Buffalo (fra 118 EUR) har fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på farten!

Hvilke 2-stjernede hoteller i Johnson County tilbyder morgenmad?

Hvilke 2-stjernede hoteller i Johnson County har gratis wi-fi?

Internetforbindelse er en vigtig forudsætning for at kunne rejse. SureStay Plus Hotel by Best Western Buffalo (fra 108 EUR), Quality Inn (fra 49 EUR) og Hampton Inn & Suites Buffalo (fra 118 EUR) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke tilbud er tilgængelige for 2-stjernede hoteller i Johnson County?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for 2-stjernede hoteller. Du kan se kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Lokale rejseoplysninger

Højeste pris67 EUR
Laveste pris67 EUR
Antal anmeldelser808
Antal hoteller8
Gennemsnitlig pris (hverdage)97 EUR
Gennemsnitlig pris (weekender)99 EUR