Cook County

Find 2 stjerner hoteller i Cook County

Indtast dine rejsedatoer for at se de seneste priser og tilgængelighed

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Vi fandt 169 2 stjerner hoteller til dig i Cook County

Vælg dine rejsedatoer for at se de seneste priser.
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
74
Hoteller i Cook County
Dette hotel i Hoffman Estates, IL, ligger nær Interstate 90. Der tilbydes gratis parkering på stedet samt kæledyrsvenlige værelser med gratis trådløs internetadgang. Samtlige værelser på Red Roof Inn har kabel-tv og kaffefaciliteter. De enkelt indrettede værelser har også vækkeur. Inn Red Roof ligger mindre end 15 minutters kørsel fra butikscentret Woodfield Mall og ca. 20 minutters kørsel fra Elgin Riverboat Casino. O'Hare Internationale Lufthavn ligger 20 km derfra.
79 anmeldelser
7,1/10
1 nat
Fra 2.698 TRY
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Cook County
HI Chicago Hostel er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Den interne café er det perfekte sted at hænge ud. På denne ungdomshostel har du adgang til en bibliotek, spillerum og automat. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen.

"I had a wonderful stay at this hotel! The room was clean, spacious, and very comfortable. The staff was incredibly polite and helpful throughout my visit. I especially loved the breakfast — it had a great variety of fresh and delicious options. The location is also perfect, close to many shops and tourist attractions. I would definitely recommend this hotel to anyone looking for a pleasant and relaxing stay. I look forward to visiting again!"
Fantastisk
95 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 3.320 TRY
Tjek tilgængelighed
75
Hoteller i Cook County
Når du bor på Motel 6 Arlington Heights, IL - Chicago North Central, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Elk Grove Township har at tilbyde. På denne hotel har du adgang til en automat. For ekstra bekvemmelighed er vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen.
God
109 anmeldelser
7,7/10
1 nat
Fra 3.005 TRY
Tjek tilgængelighed
66
Hoteller i Cook County
Super 8 by Wyndham South Holland er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Alle værelser er ikke-ryger. Alle værelser har et privat badeværelse. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en automat. Service fra receptionen er tilgængelig 24 timer i døgnet. Denne ejendom tilbyder også vasketøjstjeneste.
God
133 anmeldelser
7,8/10
1 nat
Fra 4.250 TRY
Tjek tilgængelighed
77
Hoteller i Cook County
Når du bor på avid hotel CHICAGO O’HARE – DES PLAINES by IHG, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Des Plaines har at tilbyde. Gå til indendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. På denne hotel har du adgang til en automat. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Fantastisk
106 anmeldelser
9,1/10
1 nat
Fra 6.297 TRY
Tjek tilgængelighed
34
Hoteller i Cook County
Dette motel ligger i Brookfield, 26 km fra centrum af Chicago med butikker, restauranter og underholdning. Motellet tilbyder værelser med gratis trådløs internetadgang. De rummelige værelser på Colony Motel har blomstret sengetøj og store vinduer. Nogle af værelserne har mikrobølgeovn og køleskab. Gæsterne kan få information om området fra den døgnåbne reception. Motellet tilbyder også fax og fotokopiering. Colony ligger 20 minutter fra Soldier Field, fodboldholdet Chicago Bears' hjemmebane. Motellet ligger 25 minutters kørsel fra Chicago Midway Internationale Lufthavn.
God
98 anmeldelser
7,9/10
1 nat
Fra 2.948 TRY
Tjek tilgængelighed
15
Hoteller i Cook County
With a stay at Stone Creek Inn in Worth, you'll be within a 10-minute drive of SeatGeek Stadium and Chicago Ridge Shopping Mall. This hotel is 14.1 mi (22.6 km) from University of Chicago and 11.6 mi (18.7 km) from Credit Union 1 Amphitheatre. This hotel offers designated smoking areas. Featured amenities include a 24-hour front desk, multilingual staff, and laundry facilities. Free self parking is available onsite. Treat yourself to a stay in one of the 54 individually decorated guestrooms, featuring heated floors and Smart televisions. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and cable programming is available for your entertainment. Conveniences include desks and separate sitting areas, and housekeeping is provided daily.
105 anmeldelser
7,1/10
1 nat
Fra 2.970 TRY
Tjek tilgængelighed
87
Hoteller i Cook County
La Quinta by Wyndham Chicago O'Hare Airport er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en automat. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage og renseri også tilgængelige på ejendommen. En parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
41 anmeldelser
8,7/10
1 nat
Fra 5.868 TRY
Tjek tilgængelighed
54
Hoteller i Cook County
Dette suitehotel er udstyret med hjemlige bekvemmeligheder, herunder tekøkkener, og ligger tæt på Chicagos internationale lufthavn. Der tilbydes gratis lufthavnstransport samt nem adgang til Chicagos centrum. Samtlige værelser på Sonesta har 37" fladskærms-tv, mikrobølgeovn og køleskab. Simply Suites Chicago O'Hare. Suiterne med 1 soveværelse har 32" tv i soveværelset Sonesta Simply Suites Chicago O'Hare gør ethvert ophold behageligt med faciliteter, herunder døgnåbent fitnesscenter og vaskeri mod tillægsgebyr. Hotellet har også en havepavillon og gratis grillfaciliteter på terrassen. Seværdigheder i området, herunder Donald E. Stephens Convention Centerr og Allstate Arena, ligger en kort køretur fra Sonesta Simply Suites Chicago O'Hare. De nærliggende store motorveje giver også nem adgang til centrum. Der opkræves et dagligt tillægsgebyr på USD 10 + skat per overnatning. Der tilbydes dog kort- og langtidsparkering mod et tillægsgebyr på USD 17 + skat per dag.

"I feel so good that I’ve booked this hotel. They have big, clean, comfortable and cheap rooms. The shuttle service is great 24/7. You can go to the airport easily and the driver will drop you off in front of your airline door don’t have to walk to different terminal."
Meget god
115 anmeldelser
8,1/10
1 nat
Fra 5.617 TRY
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Cook County
Med et ophold på Hampton Inn & Suites Chicago/Schaumburg er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en automat. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Fantastisk
115 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 5.367 TRY
Tjek tilgængelighed
Se alle 2 stjerner hoteller i Cook County

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære 2-stjernede hoteller er der i Cook County?

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for 2-stjernede hoteller i Cook County?

For 2-stjernede hoteller i Cook County, er gennemsnitsprisen på hverdage 6.626 TRY og i weekender (fredag-lørdag) 7.930 TRY.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Cook County har swimmingpools?

Hvilke 2-stjernede hoteller i Cook County har fitnessfaciliteter?

avid hotel CHICAGO O’HARE – DES PLAINES by IHG (fra 5.116 TRY) og Quality Inn O'Hare Airport (fra 3.964 TRY) har fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på farten!

Hvilke 2-stjernede hoteller i Cook County har barer?

For 2-stjernede hoteller i Cook County med barer, er Travelodge by Wyndham Downtown Chicago (fra 5.288 TRY) og Quality Inn O'Hare Airport (fra 3.964 TRY) meget populære.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Cook County har gratis wi-fi?

Internetforbindelse er en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Travelodge by Wyndham Downtown Chicago (fra 5.288 TRY) og avid hotel CHICAGO O’HARE – DES PLAINES by IHG (fra 5.116 TRY) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Cook County tillader kæledyr?

Hvilke tilbud er tilgængelige for 2-stjernede hoteller i Cook County?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for 2-stjernede hoteller. Du kan se kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Lokale rejseoplysninger

Højeste pris68.572 TRY
Laveste pris3.792 TRY
Antal anmeldelser11,413
Antal hoteller169
Gennemsnitlig pris (hverdage)6.626 TRY
Gennemsnitlig pris (weekender)7.930 TRY