Brewster County

Find 2 stjerner hoteller i Brewster County

Indtast dine rejsedatoer for at se de seneste priser og tilgængelighed

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Vi fandt 13 2 stjerner hoteller til dig i Brewster County

Vælg dine rejsedatoer for at se de seneste priser.
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
71
Hoteller i Brewster County
Quality Inn Alpine er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en saltvandspool. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. På denne hotel har du adgang til en automat. For ekstra bekvemmelighed er vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Meget god
103 anmeldelser
8,3/10
1 nat
Fra 2.582.492 VND
Tjek tilgængelighed
38
Hoteller i Brewster County
Thank you for choosing our hotel. Travelodge is a hotel brand with over 430 properties across North America attracting leisure travelers with a focus on those who prefer an active lifestyle of outdoor activity. In the U.S. the brand operates in the economy segment and is represented by its Sleepy Bear brand ambassador. All U.S. properties offer guests complimentary wireless high-speed internet. In Canada the brand includes both economy and midscale hotels across the Travelodge and Thriftlodge brands. Service Animals - ADA-defined service animals welcome. Pets Allowed. 2 pets max. 25lbs or less per pet. Fees - 40USD per night. Pet Sanitation Fee 250USD if required. Other Information - Contact hotel for additional details and availability.
50 anmeldelser
6,5/10
1 nat
Fra 2.290.795 VND
Tjek tilgængelighed
74
Hoteller i Brewster County
Med et ophold på Hampton Inn Alpine er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Under din nedetid kan du tage en svømmetur i indendørs swimming pool. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Denne ejendom tilbyder også vasketøjstjeneste. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.

"So muss ein Motel sein 😀 Selbst der Poolbereich ist mit Verstand und Gründlichkeit hergerichtet. zB auf allen Stühlen im Poolbereich liegen Poolhandtücher."
Fantastisk
102 anmeldelser
9,1/10
1 nat
Fra 3.578.151 VND
Tjek tilgængelighed
40
Hoteller i Brewster County
Dette alpine motel ligger mindre end 1 km fra Sul Ross State University og tilbyder gratis morgenmad og lufthavnstransport. Samtlige værelser på Sunday House Inn har fladskærms-tv, skrivebord samt strygeudstyr. Samtlige værelser har desuden eget badeværelse med hårtørrer. Receptionen er døgnåben. Der er grillfaciliteter og salgsautomater på stedet. Marfa Lights Viewing Center ligger 18 km fra motellet. Kokernot Municipal Park ligger ca. 5 minutters kørsel derfra.
96 anmeldelser
7,4/10
1 nat
Fra 2.240.234 VND
Tjek tilgængelighed
63
Hoteller i Brewster County
Med et ophold på Value Lodge er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Alle værelser er ikke-ryger. Hold forbindelsen med Wi-Fi på værelser og offentlige områder. På denne motel har du adgang til en grill og automat. Service fra receptionen er tilgængelig 24 timer i døgnet. Denne ejendom tilbyder også vasketøjstjeneste. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
102 anmeldelser
7,5/10
1 nat
Fra 1.929.090 VND
Tjek tilgængelighed
60
Hoteller i Brewster County
With a stay at Willow House in Terlingua, you'll be next to a golf course, within a 10-minute drive of Big Bend National Park and Terlingua Ghost Town. This golf hotel is 2.7 mi (4.3 km) from Starlight Theatre and 4 mi (6.5 km) from Big Bend Library. Take advantage of recreation opportunities such as an outdoor pool, or other amenities including complimentary wireless internet access and gift shops/newsstands. Additional amenities at this hotel include wedding services, a communal living room, and tour/ticket assistance. Featured amenities include multilingual staff, luggage storage, and a library. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 12 air-conditioned rooms featuring microwaves. Your bed comes with down comforters and premium bedding. Prepare your meals in the shared/communal kitchen. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Private bathrooms with showers feature designer toiletries and hair dryers.
Enestående
45 anmeldelser
10/10
1 nat
Fra 7.109.631 VND
Tjek tilgængelighed
43
Hoteller i Brewster County
With a stay at Far Flung Outdoor Center in Terlingua, you'll be within a 10-minute drive of Big Bend National Park and Many Stones. This resort is 2 mi (3.2 km) from Big Bend Library and 4.7 mi (7.6 km) from Terlingua Ghost Town. Take advantage of recreation opportunities such as an outdoor pool, or other amenities including complimentary wireless internet access and a picnic area. Enjoy a meal at The Bella Bean Coffee or snacks in the resort's coffee shop/cafe. The front desk is staffed during limited hours. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 25 guestrooms, featuring kitchenettes. Rooms have private patios. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected.
Enestående
4 anmeldelser
10/10
1 nat
Fra 4.752.719 VND
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Brewster County
With a stay at Chisos Mining Co Motel in Terlingua, you'll be within a 10-minute drive of Big Bend National Park and Many Stones. This motel is 2.3 mi (3.7 km) from Big Bend Library and 4.4 mi (7.2 km) from Starlight Theatre. The front desk is staffed during limited hours. Free self parking is available onsite. Stay in one of 41 guestrooms featuring Smart televisions. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and digital programming is available for your entertainment. Bathrooms with shower/tub combinations are provided.
52 anmeldelser
7,5/10
1 nat
Fra 2.901.414 VND
Tjek tilgængelighed
15
Hoteller i Brewster County
Another experimental structure on our property made out of recycling material . This private structure is suitable for a couple or single person.Comfortable queen size bed in the bedroom,full size bed in the living room , private bathroom.The house is filled with trinkets we collected travelling around the world. Coffee pot ,mini fridge,clean sheets and towels provided .Previous porch was transformed into spacious shower .You will experience dust, we are in the desert , far from a Hilton.Very different , not for businessmen , all out here is outdoor. Come on out and experience something different, leave your worries at home and open your mind to the darkest sky in Far West Texas.Parking available on the property,free WiFi.About pets:No pets allowed.About checkOut:Check out before 11:00 AM.About children:Children allowed: ages 0-17.The living room has a lot of tchachka's ..About customRules:Single Futon sofa in the living room,. please let us know prior to your arrival if it needs to be made up too..About checkIn:Check in after 3:00 PM.About smoking:Smoking allowed: in designated areas.Only outside.About minBookingAge:Minimum age to rent: 21.About events:No events allowed.
Vidunderligt
10 anmeldelser
9,4/10
Tjek tilgængelighed
49
Hoteller i Brewster County
With a stay at Terlingua Nights Cabins in Terlingua, you'll be 2.6 mi (4.2 km) from Many Stones and 15.8 mi (25.4 km) from Barton Warnock Visitor Center. This campground is 17.4 mi (28 km) from Santa Elena Canyon and 24.8 mi (40 km) from Panther Junction Visitor Center. Take advantage of recreation opportunities such as an outdoor pool, or other amenities including complimentary wireless internet access and barbecue grills. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 5 air-conditioned rooms featuring refrigerators. Rooms have private patios. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Bathrooms feature showers, complimentary toiletries, and hair dryers.
40 anmeldelser
7,4/10
1 nat
Fra 3.850.402 VND
Tjek tilgængelighed
Se alle 2 stjerner hoteller i Brewster County

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære 2-stjernede hoteller er der i Brewster County?

Uanset om du rejser til Brewster County grundet forretning eller turisme, er Quality Inn Alpine (fra 2.765.805 VND) , Value Lodge (fra 2.221.202 VND) og Americas Best Value Inn Alpine (fra 2.369.022 VND) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for 2-stjernede hoteller i Brewster County?

For 2-stjernede hoteller i Brewster County, er gennemsnitsprisen på hverdage 4.745.446 VND og i weekender (fredag-lørdag) 4.775.082 VND.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Brewster County har swimmingpools?

Der er mange 2-stjernede hoteller i Brewster County med swimmingpools. Quality Inn Alpine (fra 2.765.805 VND) og Hampton Inn Alpine (fra 3.388.208 VND) er meget populære.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Brewster County har fitnessfaciliteter?

Hampton Inn Alpine (fra 3.388.208 VND) og Travelodge by Wyndham Alpine (fra 2.053.931 VND) har fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på farten!

Hvilke 2-stjernede hoteller i Brewster County tilbyder morgenmad?

Quality Inn Alpine (fra 2.765.805 VND), Value Lodge (fra 2.221.202 VND) og Americas Best Value Inn Alpine (fra 2.369.022 VND) tilbyder lækker morgenmad. Start din dag med morgenmad af høj kvalitet!

Hvilke 2-stjernede hoteller i Brewster County har gratis wi-fi?

Internetforbindelse er en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Quality Inn Alpine (fra 2.765.805 VND), Value Lodge (fra 2.221.202 VND) og Americas Best Value Inn Alpine (fra 2.369.022 VND) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke tilbud er tilgængelige for 2-stjernede hoteller i Brewster County?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for 2-stjernede hoteller. Du kan se kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Lokale rejseoplysninger

Antal anmeldelser726
Antal hoteller13
Gennemsnitlig pris (hverdage)4.745.446 VND
Gennemsnitlig pris (weekender)4.775.082 VND