Hanyuan County

Find 2 stjerner hoteller i Hanyuan County

Indtast dine rejsedatoer for at se de seneste priser og tilgængelighed

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Vi fandt 79 2 stjerner hoteller til dig i Hanyuan County

Vælg dine rejsedatoer for at se de seneste priser.
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
63
Hoteller i Hanyuan County
The Shankee Hotel (Hanyuan Binhu Avenue Section 3) provides a great place for travelers to relax after a busy day. The Shankee Hotel (Hanyuan Binhu Avenue Section 3) offers a pleasant stay in Hanyuan for those traveling for business or leisure. Seeing Hanyuan's sights from this hotel is easy with Huguang Peninsula International Tourism Resort, Hanyuan Lake and Hanyuan Lake Wetland Park - Campsite all close by. After a long day of sightseeing, guests can retire to the comfort of the hotel. This Hanyuan hotel offers parking on site. Our guests consider this hotel to have excellent service. This hotel is particularly popular with those traveling on business.
Enestående
434 anmeldelser
9,3/10
1 nat
Fra 1.431 RUB
Tjek tilgængelighed
69
Hoteller i Hanyuan County
Enestående
139 anmeldelser
9,3/10
1 nat
Fra 2.234 RUB
Tjek tilgængelighed
20
Hoteller i Hanyuan County
The Hanyuan Friendship Business Hotel provides a great place for travelers to relax after a busy day. The Hanyuan Friendship Business Hotel offers a pleasant stay in Hanyuan for those traveling for business or leisure. The nearby area boasts an abundance of attractions including Hanyuan Lake, Stratosphere Paragliding (Hanyuan Training Campsite) and Hanyuan Huaxiangsan Base. At the end of a busy day, travelers can unwind and relax in the hotel or go out and enjoy the city. This Hanyuan hotel offers parking on site. According to our guests, this hotel provides a very high level of service.

"Hinnan mukainen palvelu. Ystävällinen respa. Bussiasemalta 20min ylämäkeä hotelliin."
24 anmeldelser
8,7/10
1 nat
Fra 778 RUB
Tjek tilgængelighed
57
Hoteller i Hanyuan County
Enestående
36 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 1.217 RUB
Tjek tilgængelighed
22
Hoteller i Hanyuan County
The Hanyuan Fengyuan Hotel is an ideal spot for travelers wanting to discover the city. Visitors to Hanyuan will find that the Hanyuan Fengyuan Hotel is a fantastic accommodation choice. With multiple attractions nearby including Hanyuan Lake Wetland Park, Hanyuan Lake and Huguang Peninsula International Tourism Resort, guests will find plenty to keep themselves occupied. After a long day of sightseeing, guests can retire to the comfort of the hotel. This Hanyuan hotel provides parking on site. Our guests consider this hotel to have excellent service.
6 anmeldelser
8,7/10
1 nat
Fra 992 RUB
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Hanyuan County
Hyatt Habitat B & B is located in Nanshan District, Jixiang, about 900 meters from the Pear Flower Festival scenic spot. The view is open, the room is spacious and bright, the view is good. The local specialty yellow beef restaurant is downstairs, about 3.5 kilometers from Jixiang ancient town. There are many snacks around the ancient town and fruit season can also be experienced in picking. Starting in April, the surrounding area is ripe with fruits that ripen in sequence, including small cherries, bamboo, cherries, plums, peaches, pears, grapes, apples, etc. Enjoy flowers in April, cherries in May-June, summer sightseeing in July-September, seagulls in Hanyuan Lake by boat in October-November, and snow mountains in December-January.
Perfekt
67 anmeldelser
9,8/10
1 nat
Fra 1.418 RUB
Tjek tilgængelighed
95
Hoteller i Hanyuan County
"環境不錯,接待的阿姨也很熱心,不過就是打掃衞生的阿姨可能沒有注意關紗窗,進去時幾個大蚊子已經霸佔了房間,住一晚被蚊子叮了幾個大包,早上我趕緊撤退。山上的蚊子硬是厲害得很,一個周了,蚊子印記還沒有消完。"
Perfekt
56 anmeldelser
9,8/10
1 nat
Fra 2.146 RUB
Tjek tilgængelighed
36
Hoteller i Hanyuan County
Excellent
22 anmeldelser
9,6/10
1 nat
Fra 1.155 RUB
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Hanyuan County
25 anmeldelser
8,3/10
1 nat
Fra 1.569 RUB
Tjek tilgængelighed
33
Hoteller i Hanyuan County
"不是一般般的好,設施齊全乾凈衞生,房間客廳又大,寶貝才進來就説太漂亮啦,最主要這個價格能住到這麼好的酒店實在沒想到,老闆人又好,樓下還有餐廳,吃飯也好吃實惠,一家人出行最好的選擇了"
17 anmeldelser
8,6/10
1 nat
Fra 904 RUB
Tjek tilgængelighed
Se alle 2 stjerner hoteller i Hanyuan County

Se udtalelser fra andre rejsende om Hanyuan County hoteller

Se alle
Udforsk ægte bedømmelser og indsigt fra rigtige rejsende for at hjælpe dig med at finde dit perfekte ophold

Hanyuan Gongjiao Hotel

8,6/10
Slået op den5. maj 2024
Gæstebruger
房間寬敞 設施齊全 蠻好
Pris pr. nat fra:1.167 RUB

Hanyuan Bishui Lakeside Homestay

7,9/10
Slået op den13. jan. 2026
Gæstebruger
漢源碧水湖畔民宿絕對是寶藏之選!位置就在漢源湖邊,推窗就是青山映湖的絕美景色,清晨被湖光喚醒,傍晚枕着湖聲入眠,愜意到極致。民宿的露營區超讚,近水就能搭帳甩竿,水電廁所一應俱全,和朋友邊燒烤邊看湖景,煙火氣十足。房間乾淨整潔,床品和毛巾品質在線,都是全新且無異味,熱水供應穩定,洗漱體驗很好。老闆一家人特別熱情,
Pris pr. nat fra:1.544 RUB

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære 2-stjernede hoteller er der i Hanyuan County?

Uanset om du rejser til Hanyuan County grundet forretning eller turisme, er Yueer Hotel (fra 1.441 RUB) , Hanyuan Bishui Lakeside Homestay (fra 1.704 RUB) og Shankee Hotel (Hanyuan Binhu Avenue Section 3) (fra 1.879 RUB) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for 2-stjernede hoteller i Hanyuan County?

For 2-stjernede hoteller i Hanyuan County, er gennemsnitsprisen på hverdage 2.389 RUB og i weekender (fredag-lørdag) 2.438 RUB.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Hanyuan County har swimmingpools?

Der er mange 2-stjernede hoteller i Hanyuan County med swimmingpools. Hanyuan Bishui Lakeside Homestay (fra 1.704 RUB) er meget populært.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Hanyuan County har barer?

For 2-stjernede hoteller i Hanyuan County med barer, er Hanyuan Nongxiang Residence (fra 764 RUB) og Hanyuan Zunhuang Smart Hotel (fra 1.115 RUB) meget populære.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Hanyuan County tilbyder morgenmad?

Hvilke 2-stjernede hoteller i Hanyuan County har gratis wi-fi?

Internetforbindelse er en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Hanyuan Bishui Lakeside Homestay (fra 1.704 RUB), Shankee Hotel (Hanyuan Binhu Avenue Section 3) (fra 1.879 RUB) og Hanyuan Liyuan Light Luxury Homestay (fra 2.005 RUB) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke 2-stjernede hoteller i Hanyuan County tillader kæledyr?

Hvilke 2-stjernede hoteller i Hanyuan County er velegnede til familierejser?

Hvilke tilbud er tilgængelige for 2-stjernede hoteller i Hanyuan County?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for 2-stjernede hoteller. Du kan se kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Lokale rejseoplysninger

Højeste pris1.820 RUB
Laveste pris1.820 RUB
Antal anmeldelser6,480
Antal hoteller79
Gennemsnitlig pris (hverdage)2.389 RUB
Gennemsnitlig pris (weekender)2.438 RUB