Palace Split
Vælg datoer
-
Vælg datoer
1 nat
1 værelse, 2 Voksne, 0 Børn
Palace Split
Palace Split
Vis på kort
Vi matcher prisen
Højdepunkter
Havudsigt
Suite
Ideel placering
Bedste lokale valg
Faciliteter
Alle faciliteter
Beskrivelse af overnatningssted
Vis mere
9,7/10
Renlighed9,7
Faciliteter9,7
Placering9,7
Service9,7
Omgivelser
Lufthavn: Split Airport
(25,2km)
Tog: Split
(660m)
Tog: Split Predgrađe
(4,4km)
Vartegn: Saint Domnius’ Cathedral
(<100m)
Vartegn: Diocletian's Palace
(<100m)
Se på kort
Værelser
Gæsteanmeldelser
Tjenester & faciliteter
Politikker
19
Deluxe-værelse med havudsigt(Kingsize-seng)
1 kingsize-seng
Har vindue
Ikke-ryger
Havudsigt
Byudsigt
Privat toilet
Badehætte
Tjek tilgængelighed
15
Deluxe-værelse med byudsigt(Kingsize-seng)
1 kingsize-seng
Har vindue
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Køleskab
Minibar
Tjek tilgængelighed
13
Deluxe-suite med havudsigt
1 kingsize-seng
Har vindue
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Køleskab
Minibar
Tjek tilgængelighed
Bekræftede gennemgange
Gennemsnit for lignende overnatningssteder i Split
Anmeldelser nævner ofte
Gæstebruger
24. juli 2026
This is our second time staying here. You probably couldn't find a better location in Split—it is right in the city center. The rooms are clean and beautifully prepared. It is truly excellent, offering a quiet, historic atmosphere within an old stone house in Split. We had a wonderful week, thanks to the genuinely friendly staff and the fantastic breakfast. This place has now become our go-to choice for accommodation. By the way, the beds are incredibly comfortable; I’m actually going to buy one for my own home.
Oversæt
Gæstebruger
23. juli 2026
From the moment we arrived, we felt genuinely welcome. The apartment is beautifully decorated, impeccably clean, and located in an ideal spot—close enough to walk everywhere, yet quiet enough to enjoy a relaxing night's sleep. Everything was exactly as described, and the attention to detail really stood out. Our host was kind, responsive, and gave us fantastic local recommendations that made our stay even more enjoyable. Split is a wonderful city, and staying here made the experience even better. We wouldn't hesitate to book this apartment again and can highly recommend it to anyone visiting the area.
Oversæt
Gæstebruger
11. juni 2026
Amazing staff,pleasant and helpful . Location is perfect!! Clean rooms! I was really impressed. For this money I got amazing experience! Definitely coming again here!
Oversæt
Gæstebruger
28. maj 2026
Amazing stay in the heart of Split! The location is absolutely perfect, right inside the Old Town and only a few steps from the Riva promenade, restaurants, and all the main attractions. The room was beautifully designed, very clean, modern, and comfortable, with a luxurious boutique feel. The hosts were extremely kind and helpful throughout the stay, giving great recommendations and making check-in very easy. Even though the property is in the center, it still felt private and relaxing. If you want a stylish and authentic experience in Split, I would definitely recommend staying here. I would happily come back again!
Oversæt
Gæstebruger
16. maj 2026
Exceptional, both for location and accommodation. Every detail in our rooms had been thought of. It was spotless and looked like newly refurbed. The decor and comfort was perfect. Our host met us at our drop off and gave us clear instructions followed up by recommendations things to do and dining out. Can’t fault this place and will be back. Split itself is utterly beautiful although cruise ships off load their passengers on a daily basis which makes it busy but there is so much to do and many islands and town to explore
Oversæt
Gæstebruger
29. juli 2026
Perfect for a visit to an old city and an authentic building.
Oversæt
Gæstebruger
28. oktober 2025
This place was just as pictured but there are so many design flaws especially in the bathroom. You can't use the mirror because it overlaps with the sink which is 4.5ft high and not one small child could ever use. The location was extremely hard to find and despite having cable tv, they have no channels that are not public so only 5-10 channels of 150+ are actually watchable. Basically QVC and the news.. I would hope after guests pay so much the least they could do was provide cable channels.
Oversæt
kam lun
23. november 2025
Recently remodeled full kitchen. Spacious.
Difficult To find. No front desk. More like an Airbnb.
Many many steps to get to the apartment.
Oversæt
Darianna
12. november 2025
Everything was fantastic, gorgeous room, the location was incredible and Josip was so helpful! Highly recommend!
Oversæt
Tjenester & faciliteter
Overnatningsstedets politikker
Tidspunkter for check-in og check-out
Indtjekning: 15:00-23:00
Tidspunkt for udtjekning: 07:00-10:00
Børnepolitikker
Børn i alle aldre er velkomne på dette overnatningssted.
Der kan blive opkrævet ekstra gebyrer for børn, der bruger eksisterende senge. Tilføj antallet af børn for at få en mere præcis pris.
Barnesenge og ekstrasenge
Barnesenge og ekstra senge kan ikke tilkøbes på nogen værelsestype.
Alderskrav
Den primære gæst, der tjekker ind, skal være mindst 18 år gammel.
Juridiske oplysninger
Dette overnatningssted administreres af en professionel vært. Professionelle værter er parter, der handler med formål, der vedrører deres erhverv, virksomhed eller fag, og som betragtes som erhvervsdrivende i henhold til EU-lovgivningen.
Vis alle
Beskrivelse af overnatningssted
Lokalt hotelnavn: Palace Split
- Antal værelser: 7
Telefon:+385-953920433
Rejsende spørger om
Hvad er tidspunkterne for indtjekning og udtjekning hos Palace Split?
Indtjekningstidspunktet hos Palace Split er 15:00-23:00, og udtjekningstidspunktet er 10:00.Hvad er tidspunkterne for indtjekning og udtjekning hos Palace Split?
Tilbyder Palace Split morgenmad?
Nej, Palace Split tilbyder ikke morgenmad. Tilbyder Palace Split morgenmad?
Hvor meget koster det at bo hos Palace Split?
Priserne hos Palace Split kan ændres i henhold til datoer, hotelpolitik og andre faktorer. For at se priser skal du søge efter de datoer, du ønsker at bo på hotellet.Hvor meget koster det at bo hos Palace Split?
Hvordan kommer jeg fra nærmeste lufthavn til Palace Split?
Den nærmeste lufthavn er Split Airport, og det er ca. 35 minutter fra hotel i bil (25,2km).Hvordan kommer jeg fra nærmeste lufthavn til Palace Split?
Hvad er afbestillingspolitikken for Palace Split?
Afbestillingspolitikken for Palace Split varierer afhængigt af værelsestype og bookingbetingelser.Hvad er afbestillingspolitikken for Palace Split?
Om dette overnatningssted
| Nærmeste lufthavn | Split Airport |
|---|---|
| Afstand til lufthavn | 25.16KM |
| Nærmeste togstation | Split |
| Afstand til togstation | 0.58KM |
| Gennemsnitlig pris fra | EUR915 |
| Stjernebedømmelse for hotel | 4 |











