Sonoma County

De bedste hoteller i Sonoma County med spa

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Spa i Sonoma County.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

De bedste hoteller og resorts med spa i Sonoma County | Trip.com

Se vores udvalg af hoteller i Sonoma County med Spa
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
90
Hoteller i Rohnert Park
Med et ophold på Oxford Suites Sonoma - Rohnert Park er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Tag en svømmetur i ejendommens swimming pool. Du kan også tjekke opvarmet pool. For at genoplade dine batterier eller blot slappe af, besøg ejendommens spa eller sauna. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Fantastisk
101 anmeldelser
9,2/10
1 nat
Fra 443 SAR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Guerneville
Med et ophold på Dawn Ranch er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Tag en svømmetur i ejendommens swimming pool. Du kan også tjekke opvarmet pool. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedet spa eller sauna. Der er masser af aktiviteter at lave, inklusive fiskeri og vandring. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Afslut din fridag med en drink i bar. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en have. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
47 anmeldelser
8,7/10
Tjek tilgængelighed
31
Hoteller i Guerneville
Med et ophold på Surrey Resort er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Under din nedetid kan du tage en svømmetur i udendørs swimming pool. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedets spa. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. På denne resort finder du også faciliteter, herunder en grill og have. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Meget god
46 anmeldelser
8,6/10
1 nat
Fra 490 SAR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Healdsburg
Located in Healdsburg, Dry Creek Inn MOD Collection by Sonesta is in the suburbs, within a 5-minute drive of Healdsburg Plaza and Trentadue Winery. This family-friendly hotel is 2 mi (3.2 km) from Russian River and 3.6 mi (5.9 km) from Dry Creek Vineyard. Take advantage of recreation opportunities such as an outdoor pool, or other amenities including complimentary wireless internet access and a fireplace in the lobby. Additional features at this Mediterranean hotel include a banquet hall, a vending machine, and bike parking. Enjoy a satisfying meal at Pepper's Restaurant serving guests of Dry Creek Inn MOD Collection by Sonesta. Featured amenities include a business center, express check-out, and dry cleaning/laundry services. Self parking (subject to charges) is available onsite. Make yourself at home in one of the 103 air-conditioned rooms featuring flat-screen televisions. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and satellite programming is available for your entertainment. Private bathrooms with shower/tub combinations feature complimentary toiletries and hair dryers. Conveniences include safes and desks, as well as phones with free local calls.
Meget god
98 anmeldelser
8,0/10
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Sonoma
Med et ophold på SONOMA VALLEY INN, TAPESTRY COLLECTION BY HILTON er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedet spa eller sauna. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en have og automat. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
108 anmeldelser
8,9/10
1 nat
Fra 466 SAR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Healdsburg
Appellation Healdsburg ligger i Healdsburg og har en have, terrasse, en restaurant og bar. Dette hotel har 4 stjerner. Her er en udendørs swimmingpool, aircondition og gratis wi-fi. Alle værelser har et privat badeværelse. Overnatningsstedet har roomservice, en døgnåben reception og en reception der kan hjælpe med bagageopbevaring. Alle enheder hos hotellet har et klædeskab. Det private badeværelse har bruser, gratis toiletartikler og en hårtørrer. Alle værelser har et køleskab. Appellation Healdsburg har morgenmad med a la carte eller amerikanske retter. Hos overnatningsstedet er der faciliteter såsom boblebad og et spa- og wellnesscenter. Healdsburg Plaza ligger 4,2 km fra Appellation Healdsburg, mens Seghesio Family Vineyards ligger 3,7 km fra overnatningsstedet. Charles M. Schulz Sonoma County Lufthavn ligger 17 km væk.
Fantastisk
48 anmeldelser
9,1/10
1 nat
Fra 1.499 SAR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Petaluma
Courtyard Petaluma Sonoma County er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedets spa. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. For ekstra bekvemmelighed er gratis opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.

"The room was clean. Didn’t use any of the amenities. Staff was courteous. Only thing is depending on where you are you can hear the train in the early morning."
Fantastisk
103 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 500 SAR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Kenwood
Beliggende i Kenwood er Kenwood Inn & Spa en god base at udforske byen fra. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en opvarmet pool. For at genoplade dine batterier eller blot slappe af, besøg ejendommens spa eller massagerum. På denne hotel har du adgang til en have. Denne ejendom tilbyder også renseri. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Vidunderligt
102 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 1.760 SAR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Santa Rosa
Med et ophold på Flamingo Resort & Spa er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en pool med udsigt. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedet spa, massagerum eller sauna. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Denne ejendom tilbyder tennisbane, golfbane og vandring, hvilket giver dig masser af muligheder for at holde dig i form. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Meget god
108 anmeldelser
8,4/10
1 nat
Fra 542 SAR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Forestville
Med et ophold på Farmhouse Inn er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Tag en svømmetur i ejendommens swimming pool. Du kan også tjekke opvarmet pool. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedet spa eller massagerum. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Denne ejendom tilbyder ridning, golfbane og vandring, hvilket giver dig masser af muligheder for at holde dig i form. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. På denne kro har du adgang til en have. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Fantastisk
48 anmeldelser
9,2/10
1 nat
Fra 1.272 SAR
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Spa i Sonoma County

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke hoteller er populære i Sonoma County?

Sonoma County har mange populære hoteller. Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, SONOMA VALLEY INN, TAPESTRY COLLECTION BY HILTON (fra 559 SAR), Oxford Suites Sonoma - Rohnert Park (fra 512 SAR) og Flamingo Resort & Spa (fra 577 SAR) er foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller i Sonoma County?

For hoteller i Sonoma County, er den gennemsnitlige pris på hverdage 2.064 SAR og i weekender (fredag-lørdag) 2.532 SAR.

Hvilke er de anbefalede luksushoteller i Sonoma County?

Sonoma County har mange luksushoteller i forskellig stil. Appellation Healdsburg (fra 1.395 SAR), Fairmont Sonoma Mission Inn & Spa (fra 955 SAR) og Montage Healdsburg (fra 3.127 SAR) er meget populære.

Hvilke hoteller i Sonoma County tilbyder morgenmad af høj kvalitet?

Hvilke hoteller i Sonoma County anbefales til rejsende med børn?

SONOMA VALLEY INN, TAPESTRY COLLECTION BY HILTON (fra 559 SAR), Oxford Suites Sonoma - Rohnert Park (fra 512 SAR) og Flamingo Resort & Spa (fra 577 SAR) er meget velegnede til familierejser. Nyd en tur sammen med dine børn og andre familiemedlemmer!

Hvilke hoteller i Sonoma County tillader kæledyr?

Hvilke hoteller i Sonoma County har swimmingpools?

The Inn at the Tides (fra 1.064 SAR), Super 8 by Wyndham Petaluma (fra 261 SAR) og La Quinta Inn & Suites by Wyndham Santa Rosa Sonoma (fra 414 SAR) er hoteller med swimmingpools. Bo på et af disse hoteller og nyd godt af en swimmingpool!

Hvilke hoteller i Sonoma County tilbyder gratis wi-fi?

Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, er internetforbindelse en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Motel 6 Santa Rosa - South (fra 308 SAR), The Inn at the Tides (fra 1.064 SAR) og Rodeway Inn Wine Country (fra 245 SAR) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke hoteller i Sonoma County har varme kilder?

Vil du opleve varme kilder på dit hotel? Fairmont Sonoma Mission Inn & Spa (fra 955 SAR) har varme kilder. Book nu!

Hvilke hoteller i Sonoma County tilbyder lufthavnstransport?

Hvilke hoteller i Sonoma County har spabade, der er værd at opleve?

Hvilke hotelkampagner er der i Sonoma County?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

Sonoma County Hoteller med Spa-oplysninger

Antal hoteller25
Antal anmeldelser1,720
Højeste pris3.381 SAR
Laveste pris546 SAR
Gennemsnitlig pris (hverdage)2.064 SAR
Gennemsnitlig pris (weekender)2.532 SAR