Lalandia Rødby
Vælg datoer
-
Vælg datoer
1 nat
1 værelse, 2 Voksne, 0 Børn
Lalandia Rødby
Lalandia Rødby
Vis på kort
Vi matcher prisen
Højdepunkter
Gratis adgang til vandland
Indendørs pool
Minigolf
Bar
Fitnessrum
+5 mere
Faciliteter
Alle faciliteter
Beskrivelse af overnatningssted
Vis mere
7,8/10
Renlighed7,8
Faciliteter7,8
Placering7,8
Service7,8
Omgivelser
Fritid: Lalandia Aquadome Rødby
(<100m)
Seværdighed: Monky Tonky Land
(<100m)
Fritid: Lalandia Water Park
(490m)
Seværdighed: Lalandia Statue
(780m)
Seværdighed: Lalandia
(690m)
Togstation: Rødby Færge
(2,0km)
Se på kort
Værelser
Gæsteanmeldelser
Tjenester & faciliteter
Politikker
14
Komfort 8
Soveværelse 1:1 Køjeseng ● Soveværelse 2:2 Enkeltseng ● Soveværelse 3:2 Enkeltseng ● Opholdsstue:2 Enkeltseng
Ikke-ryger
Bruser
Tjek tilgængelighed
13
Nordic 3
Soveværelse 1:2 Enkeltseng ● Opholdsstue:1 Enkeltseng
Ikke-ryger
Eget bad
Køleskab
TV
Bruser
Tjek tilgængelighed
14
Komfort 4
Soveværelse 1:1 Dobbeltseng ● Opholdsstue:2 Enkeltseng
Ikke-ryger
Bruser
Tjek tilgængelighed
14
Nordic 6
Soveværelse 1:4 Enkeltseng ● Soveværelse 2:2 Enkeltseng
Ikke-ryger
Bruser
Tjek tilgængelighed
15
Nordic Plus 8
Soveværelse 1:3 Enkeltseng ● Soveværelse 2:3 Enkeltseng ● Soveværelse 3:1 Dobbeltseng
Ikke-ryger
Eget bad
Køleskab
TV
Håndklæde
Tjek tilgængelighed
Skjul værelsestyper
Bekræftede gennemgange
Gennemsnit for lignende overnatningssteder i Rødby
Anmeldelser nævner ofte
Doris
4. august 2024
Lalandia
Faktisk kun 2 sovepladser selv om der stod til 4 personer. Var umuligt at komme op til alkoven for et normalt menneske. Alt i Lalandia koster en formue. Tekniske problemer ved rutsjebaner i vandland, så de var lukket. Samme lagt en tur på 3 dage som kostede lige så meget som en uges ferie på Gran Canaria og med dårlig stemning pga af soveforholdene.
Ghita
19. august 2024
Udmærket men trist der ikke var varmt vand, når man skulle tá bad.
Lilly
21. februar 2024
Dejligt rart sted
Rajiv
12. juli 2026
The experience was fantastic with two kids who were excited to wake up and run to the play area or the pools. The stay was minimalistic with a small kitchen. The only issue was small spiders were coming on to the bed. So we had to check the beds every time before we slept. Staff was very friendly and approachable. Highly recommended.
Oversæt
rakesh
25. juni 2026
Overall its always nice place to spend a weekend with friends and family. This time we found lots of ants in the kitchen and on kitchen top as well.
Oversæt
Ragnhild
7. juli 2026
Supert sted, mye for ungene og mange muligheter.
Oversæt
Gæstebruger
11. oktober 2025
Hell on earth for families. Avoid this place permanently. Shameless to lure money from you at any chance. Outdated house and facilities. Read on why. On the surface for the un initiated this place looks like fun. Ive been here twice, both in school holidays and i cannot stress enough NOT to come here. The check in is relatively easy, and you go to your blockhouse which was modern standard in 1994 perhaps. There is no privacy whatsoever if you have loud drinking neighbors or annoying kids. They put on bogus play grounds which are pathetic and wouldnt entertain a 1 year old more than 5 minutes. These are dotted around but they serve no purpose except their area map look better. There no big central playground where you can meet up and no sand boxes whatsoever. Only rubble. The football area and beach volley is not even on the map. The overall problem with this place is the fact the water land and monkey land facilities are severely under dimensioned for the amount of guests they let in. Theres just too little space in the water and monkey land which leads to serious congestion both places. I was there today and in the jacuzzi you feel like a human meatloaf. This place should have made the water land much bigger before increasing the houses to have so many people cause its just hell. You wait 15 mins for a ride. The Lalandia center is littered with money grabbing activities which you have to fight with your kids about constantly. Crappy games, everything cost money. You can see the exit from the monkey land which is riddled with candy. Good luck exiting there with tired kids 4pm without a cirkus. Never eat in the "authentic" restaurants. The only authentic here are the prices which makes Michelin places look like a bargain. The prices are absurd and quality is non existant. Which leads me to another thing i noticed here. The desired customers that they target is not a family from the capital used to make our own food with vegetables and generally normal food. Its the people for whom French fries and junk food is the norm. They must think its heaven here. You can see the kgs in the jacuzzi tub i mentioned before. The house we got was not prepared for guest actually cooking for real. So Lalandia, get real. Fix your concept up. Even if i won 2 weeks holiday here i will never return. I would recommend any sane person to heed my warning.
Oversæt
Gæstebruger
14. september 2025
Don't go here. It's old and there is no maintenance of the waterdome. Paint and rust is falling down from the ceiling. There is no control and a lot of people walk out of the changing area without washing. So dirty people jump in the water. They just added more clorin to the water. It's disgusting, while we where here the closed 2 times pools. Take your family elsewhere.
Oversæt
Kulbinder
10. juli 2026
It is ok.. need new fridge freezer
Oversæt
Tjenester & faciliteter
Restaurant
Ingen yderligere oplysninger tilgængelige
Indendørs swimmingpool
Udendørs swimmingpool
Overnatningsstedets politikker
Tidspunkter for check-in og check-out
Indtjekning: 15:00-19:00
Tidspunkt for udtjekning: 09:00-10:00
Receptionens åbningstider: [man-søn]09:00–19:00
Kontakt overnatningsstedet på forhånd, hvis du ankommer uden for indtjekningstiden
Børnepolitikker
Børn i alle aldre er velkomne på dette overnatningssted.
Der kan blive opkrævet ekstra gebyrer for børn, der bruger eksisterende senge. Tilføj antallet af børn for at få en mere præcis pris.
Barnesenge og ekstrasenge
Barnesenge kan tilføjes på alle værelsestyper, men der kan ikke tilføjes ekstra senge.
Gebyrer for ekstra senge og barnesenge er ikke inkluderet i den samlede pris og skal betales på hotellet.
| Alder | Gebyr |
|---|---|
Børn på 2 år og derunder | Tilføjelse af barneseng: Gratis |
Kæledyr
Kæledyr er tilladt efter anmodningYderligere gebyr
Gebyr: Kontakt overnatningsstedet for flere oplysninger
Alderskrav
Den primære gæst, der tjekker ind, skal være mindst 18 år gammel.
Juridiske oplysninger
Dette overnatningssted administreres af en professionel vært. Professionelle værter er parter, der handler med formål, der vedrører deres erhverv, virksomhed eller fag, og som betragtes som erhvervsdrivende i henhold til EU-lovgivningen.
Vis alle
Beskrivelse af overnatningssted
Lokalt hotelnavn: Lalandia Rødby
- Åbnet: 1989
- Antal værelser: 752
Telefon:+45-54610500
Overnatter du hos Lalandia Resort Rødby, som ligger ved vandet i Rødby, er du kun få skridt fra Lalandia Aquadome og 3 min. kørsel fra Rødbyhavn. Dette resort med familievenlig profil ligger 3,5 km fra Scandlines og 4,8 km fra Rødby Karting Ring.
Tag dig en dukkert i en af de 3 indendørs swimmingpools eller 3 boblebade på stedet, og nyd de andre rekreative faciliteter, der inkluderer et gratis vandland. Andre faciliteter på dette resort inkluderer gratis trådløs internetadgang, spillehal/spillerum og gavebutik/aviskiosk. Gæsterne kan komme omkring med transportservicen (tillægsgebyr), der kører inden for en omkreds på 50 meter.
Snup en bid mad på Ristorante il Bambino, som er en af mange spisesteder tilhørende dette resort. Her finder du blandt andet 4 restauranter og en kaffebar/café. Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen.
Gæsterne har blandt andet adgang til en flersproget medarbejderstab, vaskeri og pengeautomat/banktjeneste. Planlægger du et arrangement i Rødby? På dette resort er der et område på 400 kvadratmeter til rådighed, bestående af konferencelokaler og mødelokaler. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet.
Føl dig hjemme i et af de 752 værelser, der er indrettet med individuelt design, og som desuden indeholder køkken med køleskab/fryser i fuld størrelse og ovn. Der er et 26-tommers fladskærms-tv med satellitkanaler, som sørger for underholdningen, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer separate siddeområder og kaffe-/temaskiner, og du kan desuden anmode om strygejern/strygebræt.
Rejsende spørger om
Hvad er tidspunkterne for indtjekning og udtjekning hos Lalandia Rødby?
Indtjekningstidspunktet hos Lalandia Rødby er 15:00-19:00, og udtjekningstidspunktet er 10:00.Hvad er tidspunkterne for indtjekning og udtjekning hos Lalandia Rødby?
Har Lalandia Rødby en pool?
Ja, Lalandia Rødby har en pool.Har Lalandia Rødby en pool?
Er kæledyr tilladt hos Lalandia Rødby?
Ja, kæledyr er typisk tilladt hos Lalandia Rødby, men det er altid bedst at ringe i forvejen for at bekræfte.Er kæledyr tilladt hos Lalandia Rødby?
Tilbyder Lalandia Rødby morgenmad?
Nej, Lalandia Rødby tilbyder ikke morgenmad. Tilbyder Lalandia Rødby morgenmad?
Hvor meget koster det at bo hos Lalandia Rødby?
Priserne hos Lalandia Rødby kan ændres i henhold til datoer, hotelpolitik og andre faktorer. For at se priser skal du søge efter de datoer, du ønsker at bo på hotellet.Hvor meget koster det at bo hos Lalandia Rødby?
Hvad er afbestillingspolitikken for Lalandia Rødby?
Afbestillingspolitikken for Lalandia Rødby varierer afhængigt af værelsestype og bookingbetingelser.Hvad er afbestillingspolitikken for Lalandia Rødby?
Om dette overnatningssted
| Nærmeste togstation | Søllested St. |
|---|---|
| Afstand til togstation | 22.93KM |
| Gennemsnitlig pris fra | DKK3802 |
| Stjernebedømmelse for hotel | 3 |




















