Braira Al Yarmouk
Vælg datoer
-
Vælg datoer
1 nat
1 værelse, 2 Voksne, 0 Børn
Braira Al Yarmouk
Braira Al Yarmouk
Vis på kort
Vi matcher prisen
Højdepunkter
Fremragende service
Lækker morgenmad
Suite
Ideel placering
Barbecue
+2 mere
Faciliteter
Alle faciliteter
Beskrivelse af overnatningssted
Vis mere
9,5/10
Renlighed9,6
Faciliteter9,6
Placering9,2
Service9,4
Omgivelser
Metro: Al Yarmuk
(1,0km)
Metro: Al Hamra
(3,0km)
Lufthavn: King Khalid International Airport
(27,3km)
Tog: SAR Railway station - North Line
(14,1km)
Tog: Riyadh
(14,2km)
Vartegn: Juhani Mosque
(440m)
Se på kort
Værelser
Gæsteanmeldelser
Tjenester & faciliteter
Politikker
14
Standard-dobbeltværelse
1 Queensize-seng
29m² | Etage: 5
Har vindue
Gratis Wi-Fi
Ikke-ryger
Eget bad
Minibar
TV
Privat toilet
Tjek tilgængelighed
13
Executive-suite med 2 enkeltsenge
2 Enkeltseng
Har vindue
Gratis Wi-Fi
Ikke-ryger
Eget bad
Minibar
TV
Sæbe
Tjek tilgængelighed
6
Classic-værelse med to enkeltsenge
2 Enkeltseng
Har vindue
Gratis Wi-Fi
Ikke-ryger
Eget bad
Minibar
TV
Sengetøj: tæppe eller dyne
Tjek tilgængelighed
11
Executive-værelse med kingsize-seng
1 Kingsize-seng
Har vindue
Gratis Wi-Fi
Ikke-ryger
Eget bad
Minibar
TV
Privat toilet
Tjek tilgængelighed
16
Executive-suite med kingsize-seng
1 Kingsize-seng
Har vindue
Gratis Wi-Fi
Ikke-ryger
Eget bad
Minibar
TV
Privat toilet
Tjek tilgængelighed
15
Superior-værelse
1 Queensize-seng
Har vindue
Gratis Wi-Fi
Ikke-ryger
Eget bad
Minibar
TV
Privat toilet
Tjek tilgængelighed
7
Executive-2-personersværelse
2 Enkeltseng
Har vindue
Gratis Wi-Fi
Ikke-ryger
Eget bad
Minibar
TV
Sæbe
Tjek tilgængelighed
8
Superior-2-personersværelse
2 Enkeltseng
Har vindue
Gratis Wi-Fi
Ikke-ryger
Eget bad
Minibar
TV
Sengetøj: tæppe eller dyne
Tjek tilgængelighed
Skjul værelsestyper
Bekræftede gennemgange
Gennemsnit for lignende overnatningssteder i Riyadh
Anmeldelser nævner ofte
Gæstebruger
9. maj 2025
The hotel was clean and staff were very friendly but the room design was bad, a huge walkway took almost 1/3 the room size
Oversæt
RexTsang
23. september 2025
Stayed 3 nights. Clean and tidy. Good location.
Oversæt
Abi -
1. februar 2025
Nice place. Highly recommended. Near the metro with walking distance.
Oversæt
Gæstebruger
27. marts 2024
Arrived at the hotel late, i found my room ready!
The room is clean, the staff are friendly and I loved the room design. Good choice for families.
Oversæt
TripTraveler
11. marts 2025
Excellent option in Yarmouk
Oversæt
deankim
6. september 2023
Very nice and clean hotel and everyone is so kind hope to get a chance to stay next time
Oversæt
Thamer jamal
5. maj 2025
Excellent service
Oversæt
Gæstebruger
1. december 2025
فندق ممتاز وموقع ممتاز تريب للحجز واوصي به بالتأكيد
Oversæt
Anonym bruger
21. april 2026
الخدمة ممتازة والاستقبال اكثر من رائع والغرف مريحة وهناك بلكونة في الغرفة مما زادها بهاءً
Oversæt
Tjenester & faciliteter
Restaurant
Ingen yderligere oplysninger tilgængelige
Overnatningsstedets politikker
Tidspunkter for check-in og check-out
Indtjekning: efter 16:00
Tidspunkt for udtjekning: før 12:00
Receptionens åbningstider: 24/7
Børnepolitikker
Børn i alle aldre er velkomne på dette overnatningssted.
Der kan blive opkrævet ekstra gebyrer for børn, der bruger eksisterende senge. Tilføj antallet af børn for at få en mere præcis pris.
Barnesenge og ekstrasenge
Ekstra senge kan tilføjes på alle værelsestyper, men der kan ikke tilføjes barnesenge.
Gebyrer for ekstra senge er ikke inkluderet i den samlede pris. Kontakt venligst hotellet for yderligere oplysninger.
Morgenmad
KøkkenKontinental
Åbningstider[man - søn] 07:30-10:30 Åben
| Alder | Gebyr |
|---|---|
Voksen | Kontakt hotellet |
Ekstra morgenmadsgebyrer er ikke inkluderet i det samlede beløb og skal betales på overnatningsstedet.
Politik for depositum
DepositumDepositum påkrævet
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt
Alderskrav
Den primære gæst, der tjekker ind, skal være mindst 18 år gammel.
Betaling på hotellet
- Kontanter
Certificeringsoplysninger
Licensnummer:10001119
Juridiske oplysninger
Dette overnatningssted administreres af en professionel vært. Professionelle værter er parter, der handler med formål, der vedrører deres erhverv, virksomhed eller fag, og som betragtes som erhvervsdrivende i henhold til EU-lovgivningen.
Vis alle
Beskrivelse af overnatningssted
Lokalt hotelnavn: فندق بريرا اليرموك
- Åbnet: 2013
- Antal værelser: 122
Telefon:+966-920000555
E-mail:info@boudl.com
Når du bor på Braira Al Yarmouk, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Riyadh har at tilbyde.
Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedet massagerum eller tyrkisk bad/hamam.
Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant.
På denne hotel har du adgang til en grill. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste.
En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Rejsende spørger om
Hvad er tidspunkterne for indtjekning og udtjekning hos Braira Al Yarmouk?
Indtjekningstidspunktet hos Braira Al Yarmouk er 16:00, og udtjekningstidspunktet er 12:00.Hvad er tidspunkterne for indtjekning og udtjekning hos Braira Al Yarmouk?
Er kæledyr tilladt hos Braira Al Yarmouk?
Nej, kæledyr er ikke tilladt hos Braira Al Yarmouk.Er kæledyr tilladt hos Braira Al Yarmouk?
Tilbyder Braira Al Yarmouk morgenmad?
Ja, gæster, der bor hos Braira Al Yarmouk, kan nyde morgenmad under deres ophold.
Morgenmadsvalgmuligheder omfatter: Kontinental. Tilbyder Braira Al Yarmouk morgenmad?
Hvor meget koster det at bo hos Braira Al Yarmouk?
Priserne hos Braira Al Yarmouk kan ændres i henhold til datoer, hotelpolitik og andre faktorer. For at se priser skal du søge efter de datoer, du ønsker at bo på hotellet.Hvor meget koster det at bo hos Braira Al Yarmouk?
Hvordan kommer jeg fra nærmeste lufthavn til Braira Al Yarmouk?
Den nærmeste lufthavn er King Khalid International Airport, og det er ca. 25 minutter fra hotel i bil (27,3km).Hvordan kommer jeg fra nærmeste lufthavn til Braira Al Yarmouk?
Hvad er afbestillingspolitikken for Braira Al Yarmouk?
Afbestillingspolitikken for Braira Al Yarmouk varierer afhængigt af værelsestype og bookingbetingelser.Hvad er afbestillingspolitikken for Braira Al Yarmouk?
Om dette overnatningssted
| Nærmeste lufthavn | King Khalid International Airport |
|---|---|
| Afstand til lufthavn | 27.58KM |
| Nærmeste togstation | SAR Railway station - North Line |
| Afstand til togstation | 14.15KM |
| Afstand til metrostation | 1.02KM |
| Gennemsnitlig pris fra | DKK1585 |
| Stjernebedømmelse for hotel | 4 |



















