Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG
Vælg datoer
-
Vælg datoer
1 nat
1 værelse, 2 Voksne, 0 Børn
Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG
Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG
Vis på kort
Vi matcher prisen
Højdepunkter
Lækker morgenmad
Indendørs opvarmet pool
Ideel placering
Fitnessrum
Vasketøjstjeneste
+1 mere
Faciliteter
Alle faciliteter
Beskrivelse af overnatningssted
Vis mere
8,4/10
Renlighed8,4
Faciliteter8,4
Placering8,4
Service8,4
Omgivelser
Seværdighed: Deer Trail Park
(2,6km)
Seværdighed: Woodland Dog Park
(1,5km)
Seværdighed: Portage Department Of Parks & Recreation
(3,0km)
Seværdighed: Woodland Park
(3,0km)
Shopping: Bass Pro Shops
(610m)
Se på kort
Værelser
Gæsteanmeldelser
Tjenester & faciliteter
Politikker
1
Suite With 2 Queen Beds And Mobility Accessible Tub
2 Queensize-seng
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Håndklæde
Tandbørste
Tjek tilgængelighed
2
Comm Access Standard Two Queen Beds Room with Roll in Shower
2 Queensize-seng
Har vindue
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Håndklæde
Tandbørste
Tjek tilgængelighed
4
Standard Room With 2 Queen Beds-Communication Accessible
2 Queensize-seng
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Køleskab
Håndklæde
Tjek tilgængelighed
6
Standard-værelse
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Køleskab
Håndklæde
Tjek tilgængelighed
4
Standardværelse med 2 queensize-senge
2 Queensize-seng
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Køleskab
Håndklæde
Tjek tilgængelighed
9
Suite med kingsize-seng og sovesofa
1 Kingsize-seng og 1 Sovesofa
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Køleskab
Håndklæde
Tjek tilgængelighed
4
Comm Access Two Queen Beds Suite with Sofa Bed
2 Queensize-seng og 1 Sovesofa
Har vindue
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Håndklæde
Tandbørste
Tjek tilgængelighed
3
1 kingsize seng 2 queen size seng suite sovesofa
1 Kingsize-seng og 2 Queensize-seng og 1 Sovesofa
Har vindue
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Håndklæde
Tandbørste
Tjek tilgængelighed
3
King Suite-Communications Accessible
1 Kingsize-seng
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Håndklæde
Tandbørste
Tjek tilgængelighed
8
Kingsize Seng Suite med Sovesofa-Kommunikation Tilgængelig
1 Kingsize-seng og 1 Sovesofa
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Køleskab
Håndklæde
Tjek tilgængelighed
6
Kingsize Seng Suite med Mobilitetsvenligt Badekar og Sovesofa
1 Kingsize-seng og 1 Sovesofa
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Køleskab
Håndklæde
Tjek tilgængelighed
5
1 King Size-seng Suite Ekstra gulvplads
1 Kingsize-seng
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Håndklæde
Tandbørste
Tjek tilgængelighed
4
Standard kingsize-seng værelse-kommunikation tilgængelig
1 Kingsize-seng
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Køleskab
Håndklæde
Tjek tilgængelighed
3
Standard værelse med kingsize-seng og handicapvenligt badekar
1 Kingsize-seng
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Køleskab
Håndklæde
Tjek tilgængelighed
2
Standard King Room With Sofa Bed-Communications Accessible
1 Kingsize-seng og 1 Sovesofa
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Håndklæde
Tandbørste
Tjek tilgængelighed
4
Standard-værelse med kingsize-seng og sovesofa
1 Kingsize-seng og 1 Sovesofa
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Køleskab
Håndklæde
Tjek tilgængelighed
3
Suite med 2 Queen Size Senge og Sovesofa
2 Queensize-seng og 1 Sovesofa
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Køleskab
Håndklæde
Tjek tilgængelighed
4
Standard-værelse med kingsize-seng
1 Kingsize-seng
Har vindue
Ikke-ryger
Aircondition
Eget bad
Køleskab
Håndklæde
Tjek tilgængelighed
Skjul værelsestyper
Bekræftede gennemgange
Gennemsnit for lignende overnatningssteder i Portage
Anmeldelser nævner ofte
Katia
12. juni 2026
Everything was great, and the staff was awesome. However, the elevator was VERY dirty, and the tiled walkway to the elevator was very wet. The entrance to the pool is right next to the elevator
Oversæt
Kayla
8. juni 2026
During our stay, we experienced a lot of noise (stomping on the floor above us, kids screaming in the hallway, vacuuming early in the morning). We also had to wait 20 minutes for the continental breakfast to be refilled. Overall, our stay was not worth what we paid for it.
Oversæt
Scott
3. juni 2026
It was a good no-frills experience.
On check-in, they advised that bookings by 3rd parties (*******) are subject to an additional $5 fee. I advised that I pre-paid for the booking and that there shouldn’t be any additional fees—that’s why I booked through *******. They offered a one-time removal of the fee.
Other than that brief moment, it was great. Place is clean, Staff was pleasant, and the breakfast was tasty.
Oversæt
Michael
29. maj 2026
Clean room, great breakfast with several options hot & cold. Room was comfortable and quiet and lots of parking and restaurant choices close by.
Oversæt
Angela
27. maj 2026
The staff was very accommodating and the breakfast was delicious. The beds were very comfortable as well.
Oversæt
Janet
18. maj 2026
Clean room. Fastest check in but additional fee at check in. No pillows available for my guest using the fold out couch. Phone did not work. Desk clerk had to come to my room to make the tv work. Ran out of food at breakfast and they stopped replenishment before the time was up. Had to eat elsewhere. Works recommended it there are no other options. Place was clean and quiet
Oversæt
Krystle
25. marts 2026
Guy on night shift was great and always on top of everything. He deserves a raise. Pool area was always clean and my kids enjoyed it. Our stay was wonderful. We would definitely stay there again
Oversæt
Christa
21. marts 2026
Exceptional hotel. Hotel was clean. Staff was exemplary. Room was amazing. Pool was great. Lots of choices for breakfast. Overall, wonderful hotel.
Oversæt
Deb
3. april 2026
Staff was really nice and busy keeping it nice looking. Rooms are always clean and well stocked.
Oversæt
Tjenester & faciliteter
Overnatningsstedets politikker
Tidspunkter for check-in og check-out
Indtjekning: efter 15:00
Tidspunkt for udtjekning: før 11:00
Receptionens åbningstider: 24/7
Børnepolitikker
Børn i alle aldre er velkomne på dette overnatningssted.
Der kan blive opkrævet ekstra gebyrer for børn, der bruger eksisterende senge. Tilføj antallet af børn for at få en mere præcis pris.
Barnesenge og ekstrasenge
Barnesenge og ekstra senge kan ikke tilkøbes på nogen værelsestype.
Morgenmad
StilBuffet
Åbningstider [man - Fre] 06:30-09:30 Åben
[Lør - søn] 07:00-10:00 Åben
| Alder | Gebyr |
|---|---|
Voksen | Gratis |
Ekstra morgenmadsgebyrer er ikke inkluderet i det samlede beløb og skal betales på overnatningsstedet.
Politik for depositum
DepositumDepositum påkrævet
Indsamlingsmetoder for depositumDer opkræves et fast beløb på 250,00 USD (ca. 1.611,57 kr.).
Betalingsmetoder for depositumDette overnatningssted accepterer kreditkort
Refundering af depositumDepositummet vil blive returneret til den oprindelige betalingskonto inden for 7 dage efter udtjekning.
Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt
Alderskrav
Den primære gæst, der tjekker ind, skal være mindst 21 år gammel.
Betaling på hotellet
Juridiske oplysninger
Dette overnatningssted administreres af en professionel vært. Professionelle værter er parter, der handler med formål, der vedrører deres erhverv, virksomhed eller fag, og som betragtes som erhvervsdrivende i henhold til EU-lovgivningen.
Vis alle
Beskrivelse af overnatningssted
Lokalt hotelnavn: Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG
- Åbnet: 2018
- Antal værelser: 163
Telefon:+1-219-7346000
E-mail:hie.portage@amerilodgegroup.com
Beliggende i Portage er Holiday Inn Express & Suites Portage en god base at udforske byen fra.
Rygning er forbudt på alle værelser. Nyd bekvemmeligheden ved at have dit eget køkken samt et køleskab.
Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en saltvandspool. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum.
Hold forbindelsen med Wi-Fi på værelser og offentlige områder. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en automat. Service fra receptionen er tilgængelig 24 timer i døgnet. For ekstra bekvemmelighed er vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen.
Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Rejsende spørger om
Hvad er tidspunkterne for indtjekning og udtjekning hos Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG?
Indtjekningstidspunktet hos Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG er 15:00, og udtjekningstidspunktet er 11:00.Hvad er tidspunkterne for indtjekning og udtjekning hos Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG?
Har Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG en pool?
Ja, Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG har en pool.Har Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG en pool?
Er kæledyr tilladt hos Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG?
Nej, kæledyr er ikke tilladt hos Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG.Er kæledyr tilladt hos Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG?
Hvor meget koster det at bo hos Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG?
Priserne hos Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG kan ændres i henhold til datoer, hotelpolitik og andre faktorer. For at se priser skal du søge efter de datoer, du ønsker at bo på hotellet.Hvor meget koster det at bo hos Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG?
Hvordan kommer jeg fra nærmeste lufthavn til Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG?
Den nærmeste lufthavn er Chicago Midway International Airport, og det er afstand i lige linje fra hotel: 52,6km.Hvordan kommer jeg fra nærmeste lufthavn til Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG?
Hvad er afbestillingspolitikken for Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG?
Afbestillingspolitikken for Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG varierer afhængigt af værelsestype og bookingbetingelser.Hvad er afbestillingspolitikken for Holiday Inn Express & Suites PORTAGE by IHG?
Om dette overnatningssted
| Nærmeste togstation | Portage/Ogden Dunes |
|---|---|
| Afstand til togstation | 5.42KM |
| Gennemsnitlig pris fra | DKK1342 |
| Stjernebedømmelse for hotel | 3 |



















