Far North

Hoteller med parkering i Far North

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Parkering i Far North.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Populære hoteller med parkering i Far North

Se vores udvalg af hoteller i Far North med Parkering
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
67
Hoteller i Far North
Premier Hotel Thohoyandou ligger i Thohoyandou, 36 km fra Mphaphuli Nature Reserve, og har en udendørs swimmingpool, et fitnesscenter og en have samt gratis privat parkering. Her er restaurant, roomservice og en døgnåben reception samt gratis wi-fi overalt. Overnatningsstedet er røgfrit og ligger 43 km fra Entabeni State Forest. Hotellet har værelser med aircondition, skrivebord, kedel, værdiboks, fladskærms-tv og et privat badeværelse med bruser. Det private badeværelse har gratis toiletartikler. Alle værelser hos Premier Hotel Thohoyandou har sengetøj og håndklæder. Gæsterne hos overnatningsstedet kan få morgenmad med buffet. Premier Hotel Thohoyandou tilbyder terrasse. Der er en bar på stedet, og gæsterne kan også gøre brug af et business-område. Polokwane Internationale Lufthavn ligger 175 km fra overnatningsstedet.
Fantastisk
16 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 538 kr.
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Far North
Copacopa Lodge and Conference Centre ligger indenfor 17 km fra Punda Maria-indgangen og har restaurant, en udendørs swimmingpool, en have og en bar. Enhederne har terrasse, aircondition, fladskærms-tv og privat badeværelse med bruser og gratis toiletartikler. Nogle enheder har også et køkken udstyret med et køleskab, en ovn og en mikrobølgeovn. Lodgen har morgenmad med buffet eller kontinentale retter. Copacopa Lodge and Conference Centre har en legeplads. Mphaphuli Nature Reserve ligger 28 km fra overnatningsstedet.
2 anmeldelser
6,3/10
1 nat
Fra 149 kr.
Tjek tilgængelighed
62
Hoteller i Far North
Located in Louis Trichardt, Cuckoo's Nest Guest House is a 3-minute drive from Makhado Show Grounds and 5 minutes from Al Noor Mosque. This guesthouse is 2.6 mi (4.2 km) from Makhado Church and 31.2 mi (50.3 km) from Mapungubwe World Heritage Landscape. Take advantage of recreation opportunities such as an outdoor pool or take in the view from a terrace and a garden. Additional features at this guesthouse include complimentary wireless internet access, an arcade/game room, and a fireplace in the lobby. Full breakfasts are available daily from 7:00 AM to 9:00 AM for a fee. Featured amenities include a library and coffee/tea in a common area. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 6 air-conditioned rooms featuring flat-screen televisions. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and digital programming is available for your entertainment. Bathrooms have showers and hair dryers. Conveniences include desks and coffee/tea makers, and housekeeping is provided daily.
Vidunderligt
25 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 595 kr.
Tjek tilgængelighed
35
Hoteller i Far North
Vhafamadi Bed and Breakfast er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. På denne kro har du adgang til en have. Denne ejendom tilbyder også gratis opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Meget god
5 anmeldelser
8,4/10
1 nat
Fra 315 kr.
Tjek tilgængelighed
41
Hoteller i Far North
With a stay at Thavhani boutique hotel in Thohoyandou, you'll be steps from University of Venda and a 3-minute drive from Thohoyandou Arts & Culture Centre. This hotel is 0.9 mi (1.4 km) from Univen Stadium and 0.9 mi (1.5 km) from UNIVEN Library. Take in the views from a terrace and a garden and make use of amenities such as a banquet hall. At Thavhani boutique hotel, enjoy a satisfying meal at the restaurant. Buffet breakfasts are available for a fee. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 4 air-conditioned rooms featuring flat-screen televisions. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and digital programming is available for your entertainment. Bathrooms with bathtubs or showers are provided.
Enestående
1 anmeldelse
10/10
1 nat
Fra 321 kr.
Tjek tilgængelighed
47
Hoteller i Far North
A stay at Musina Hotel places you in the heart of Musina, within a 5-minute drive of Messina Golf Club and Musina Mosque. This hotel is 1.9 mi (3.1 km) from Musina Park and 9.2 mi (14.8 km) from Mapungubwe World Heritage Landscape. Enjoy recreation amenities such as an outdoor pool or take in the view from a garden. Additional features at this hotel include complimentary wireless internet access and a reception hall. Enjoy a meal at the restaurant, or stay in and take advantage of the hotel's room service (during limited hours). Relax with your favorite drink at the bar/lounge or the poolside bar. Buffet breakfasts are available daily from 6:00 AM to 10:00 AM for a fee. Featured amenities include dry cleaning/laundry services, luggage storage, and a water dispenser. Event facilities at this hotel consist of a conference center and 3 meeting rooms. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 52 air-conditioned rooms featuring refrigerators and flat-screen televisions. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and cable programming is available for your entertainment. Private bathrooms have complimentary toiletries and hair dryers. Conveniences include safes and desks, and housekeeping is provided daily.

"They close at 11 pm.so make sure you arrive early ...Service was okay ..Friendly receptionist l.found them.about to leave...l booked wrong date they had to adjust for me without charging me extra ..."
1 anmeldelse
7,0/10
1 nat
Fra 382 kr.
Tjek tilgængelighed
35
Hoteller i Far North
Each accommodation at Schimper View Boutique Guest House is thoughtfully created and adorned to provide visitors with a comfortable, home-like atmosphere.In certain rooms, the hotel offers linen service and air conditioning for guest convenience and satisfaction. At Schimper View Boutique Guest House, the uniquely tailored rooms provide a configuration choice resembling a balcony or terrace.In select rooms, guests can enjoy a touch of amusement with the availability of television for their entertainment.Rest assured, in a few chosen rooms, the presence of a refrigerator can be found. Schimper View Boutique Guest House offers a hair dryer, toiletries and bathrobes in the restrooms of specific accommodations. Embark on your holiday experience in the most ideal manner. Commence each morning of your visit with an on-site breakfast.Schimper View Boutique Guest House provides a superb assortment of leisure amenities for guests to enjoy. Each day at hotel, immerse yourself in the invigorating waters of the pool, perfect for a rejuvenating plunge or a series of revitalizing laps.
Enestående
34 anmeldelser
9,9/10
1 nat
Fra 557 kr.
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Far North
With a stay at Thavhani Guest House in Thohoyandou, you'll be within a 5-minute drive of Thohoyandou Arts & Culture Centre and Thohoyandou Stadium. This guesthouse is 1.2 mi (2 km) from Thavhani Mall and 1.5 mi (2.5 km) from Thohoyandou Town Hall. Take in the views from a terrace and make use of amenities such as complimentary wireless internet access and barbecue grills. Take advantage of the guesthouse's room service. Guests may use a roundtrip airport shuttle for a surcharge, and free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 9 air-conditioned rooms featuring flat-screen televisions. Complimentary wireless internet access is available to keep you connected. Private bathrooms with showers feature complimentary toiletries and hair dryers. Conveniences include electric kettles, and housekeeping is provided daily.
7,2/10
1 nat
Fra 244 kr.
Tjek tilgængelighed
48
Hoteller i Far North
Med et ophold ved Mopane Bush Lodge i Musina er du kun 42,9 km fra Mapungubwe Verdensarvslandskab. Tag på eventyr med safari, og nyd godt af en udendørs pool. Andre faciliteter på denne hytte inkluderer gratis trådløs internetadgang, gavebutik/aviskiosk og pejs i lobbyen. Som gæst på Mopane Bush Lodge kan du nyde et måltid på restauranten eller tage et smut forbi den lokale snackbar/deli. Tag forbi baren ved poolen samt de 2 barer/lounger, hvor du kan slappe af med en forfriskende drink. Engelsk morgenmad tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.00 til kl. 11.00. Gæsterne har blandt andet adgang til renseri/vaskeservice, en flersproget medarbejderstab og vaskeri. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og gratis selvstændig parkering findes desuden på stedet. Føl dig hjemme i et af de 12 værelser, der er indrettet med individuelt møblement. Din seng er udstyret med Select Comfort-madras og dundyner. Værelserne har privat terrasse. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt brusehoved med spredningseffekt og hårtørrer.
Fantastisk
41 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 1.023 kr.
Tjek tilgængelighed
30
Hoteller i Far North
Når du overnatter på SleepOver Punda Maria i Thulamela er du i nærheden af Punda Maria Gate. Fra en terrasse på stedet kan du nyde den skønne udsigt, og du kan nyde godt af faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang og havegrill. Tag et smut forbi den lokale købmand/dagligvarebutik, der betjener SleepOver Punda Maria s gæster. Personale er kun til rådighed i receptionen i et begrænset antal timer. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 20 aircondition-afkølede værelser, der indeholder køkken. Værelserne har privat terrasse. Faciliteterne inkluderer skriveborde og minibarer.
Meget god
6 anmeldelser
8,3/10
1 nat
Fra 522 kr.
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Parkering i Far North

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke hoteller er populære i Far North?

Far North har mange populære hoteller. Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, Vhafamadi Bed and Breakfast (fra 362 kr.), Musina Hotel (fra 429 kr.) og The Ultimate Lodge (fra 372 kr.) er foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller i Far North?

For hoteller i Far North, er den gennemsnitlige pris på hverdage 536 kr. og i weekender (fredag-lørdag) 537 kr..

Hvilke hoteller i Far North tilbyder morgenmad af høj kvalitet?

Vhafamadi Bed and Breakfast (fra 362 kr.),Mopane Bush Lodge (fra 1.173 kr.) og Anisa Guesthouse (fra 249 kr.) tilbyder morgenmad af høj kvalitet. Start din dag med en lækker morgenmad!

Hvilke hoteller i Far North tilbyder fitnessfaciliteter?

Avoca Vale Country Hotel (fra 380 kr.), Premier Hotel Thohoyandou (fra 582 kr.) og Peermont Metcourt at Khoroni (fra 702 kr.) tilbyder fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på rejse!

Hvilke hoteller i Far North tillader kæledyr?

Hvilke hoteller i Far North har swimmingpools?

Musina Hotel (fra 429 kr.), The Ultimate Lodge (fra 372 kr.) og Avoca Vale Country Hotel (fra 380 kr.) er hoteller med swimmingpools. Bo på et af disse hoteller og nyd godt af en swimmingpool!

Hvilke hoteller i Far North tilbyder gratis wi-fi?

Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, er internetforbindelse en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Vhafamadi Bed and Breakfast (fra 362 kr.), Musina Hotel (fra 429 kr.) og The Ultimate Lodge (fra 372 kr.) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke hoteller i Far North har spabade, der er værd at opleve?

Er du træt efter at have rejst? Balalaika Boutique Lodge (fra 545 kr.), Golgotha Boutique Hotel (fra 296 kr.) og Peermont Metcourt at Khoroni (fra 702 kr.) tilbyder højt vurderede spa-ydelser.

Hvilke hotelkampagner er der i Far North?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

Far North Hoteller med Parkering-oplysninger

Antal hoteller26
Antal anmeldelser248
Gennemsnitlig pris (hverdage)536 kr.
Gennemsnitlig pris (weekender)537 kr.