Jefferson County

Hoteller med parkering i Jefferson County

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Parkering i Jefferson County.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Populære hoteller med parkering i Jefferson County

Se vores udvalg af hoteller i Jefferson County med Parkering
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
62
Hoteller i Jefferson County
Med et ophold på La Quinta Inn & Suites by Wyndham Bessemer er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Tag en svømmetur i ejendommens swimming pool. Du kan også tjekke opvarmet pool. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. På denne hotel har du adgang til en automat. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Meget god
99 anmeldelser
8,4/10
Tjek tilgængelighed
54
Hoteller i Jefferson County
Med et ophold på SpringHill Suites Birmingham Gardendale er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Fantastisk
100 anmeldelser
9,3/10
1 nat
Fra 847 kr.
Tjek tilgængelighed
75
Hoteller i Jefferson County
100 Percent Smoke Free. Days Inn Hoover Birmingham hotel is across the street from the Galleria Mall on Highway 150 with easy access to downtown Birmingham and restaurants business educational and entertainment centers.
Meget god
107 anmeldelser
8,0/10
1 nat
Fra 377 kr.
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Jefferson County
Beliggende i Leeds er Hampton Inn Birmingham/Leeds en god base at udforske byen fra. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. På denne hotel har du adgang til en automat. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Parkering er tilgængelig på ejendommen.

"離機場近,衞生也不錯,滿意"
Fantastisk
98 anmeldelser
9,2/10
1 nat
Fra 639 kr.
Tjek tilgængelighed
53
Hoteller i Jefferson County
From the moment of arrival at this Gardendale hotel, guests are treated like part of the family and offered spacious rooms which are accommodating and comfortable. Gardendale hotels are conveniently close to many attractions, including local fine dining and all the excitement of the University of Alabama. We welcome students, faculty, staff and their families for extended stays or shorter visits, and you can make the most of being close to downtown Birmingham. Events on campus from graduation to homecoming bring travelers to the region. Being so close to the University of Alabama makes it easy to take in a lecture, get to class, or attend one of the many sporting events. Plus, with the brand recognition and great service of this Gardendale hotel, even traveling for business with the university can be part vacation. Indulge in a theatrical performance, take in a gallery showing from the art department or try out one of the many eateries near campus. Many guests prefer to indulge in the relaxing facilities, such as the outdoor pool that’s perfect for cooling off during those sizzling summers. With an exercise facility and meeting room on site, it’s easy to keep up with those workout regimens or host a business get-together. Friendly staff members who epitomize southern hospitality are happy to help with logistics to ensure that travelers who are in charge of a meeting have everything necessary to take care of business. Staying in sheer comfort guarantees that every trip is a great one. By staying close to downtown, yet far enough away to escape the bustle of the city, guests at Best Western Plus Gardendale get the best of both worlds. Reserve your next stay at Best Western Gardendale today! Welcome to Best Western.
Meget god
95 anmeldelser
8,0/10
1 nat
Fra 503 kr.
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Jefferson County
Beliggende i Bessemer er Holiday Inn Express & Suites BESSEMER - BIRMINGHAM SW by IHG en god base at udforske byen fra. Under din nedetid kan du tage en svømmetur i indendørs swimming pool. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Afslut din fridag med en drink i bar. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
47 anmeldelser
8,9/10
1 nat
Fra 715 kr.
Tjek tilgængelighed
60
Hoteller i Jefferson County
At the Best Western Plus Bessemer Hotel Suites visitors can choose from our spacious standard rooms or our luxury suites. All of the rooms at this updated, award-winning hotel in Bessemer, AL offer divine pillow top beds, flat-screen TVs, desks, microwaves, refrigerators and single-brew coffee makers. Planning on an extended stay? Request one of our queen suites with kitchenettes, or our executive king suites with sleeper-sofas, kitchens and dining areas. After a wonderful nights sleep, wake up feeling refreshed to a complimentary hot breakfast to start your day. The convenience and comfort wont stop at your room. Our pet-friendly property also offers free high-speed Internet, a sparkling outdoor pool, exercise facility, quiet business center, free parking, guest laundry, 24-hour front desk assistance, barbecue grills and Rider-Friendly® perks. Large meeting and banquet facilities are available and set the perfect tone for conferences, meetings, family reunions and weddings. Those traveling for work can make the most of their stay, as the hotel is near many of the areas businesses and organizations. University of Alabama Birmingham Medical, US Pipe, Vulcan Materials, US Steel, St. Vincents Hospital and the Marine Base are all close. Birmingham International Airport is also just 35 miles away. Located near Birmingham, you can enjoy this charming small town or drive just 20 miles and take in the big city attractions. Nearby, many guests enjoy spending the day at Alabama Splash Adventure, Bessemer Hall of History, Tannehill Ironworks Historical State Park and the Birmingham Race Course. Outdoor enthusiasts will have convenient access to Cahaba River, Oak Mountain State Park, Ruffner Mountain and championship golf at the Robert Trent Jones Golf Trail. You can also indulge in retail therapy at Five Points South, which offers unique shops and tasty restaurants in a distinctive historic district.
Meget god
100 anmeldelser
8,4/10
1 nat
Fra 476 kr.
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Jefferson County
Med et ophold på Hampton Inn & Suites Birmingham-Downtown-Tutwiler er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Rygning er forbudt på alle værelser. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. Service fra receptionen er tilgængelig 24 timer i døgnet. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen .

"The young lady who checked us in to our room was so amazing. She made our check-in process such a breeze. She also represented the brand very well through her outgoing personality and helpfulness. The rooms were clean and the breakfast was a pleasant surprise."
Meget god
103 anmeldelser
8,5/10
1 nat
Fra 731 kr.
Tjek tilgængelighed
71
Hoteller i Jefferson County
Beliggende i Trussville er Hampton Inn Birmingham/Trussville en god base at udforske byen fra. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en legeplads og automat. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.

"The place was mostly quiet. I was able to get plenty of rest. The breakfast is great."
Meget god
99 anmeldelser
8,6/10
1 nat
Fra 827 kr.
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Jefferson County
Hampton Inn & Suites Birmingham-Hoover-Galleria er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Denne ejendom tilbyder også renseri og vasketøjstjeneste. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.

"Nice hotel with very pleasant and helpful employees. The room was clean and the breakfast buffet was nice as their was plenty of food to choose from."
Fantastisk
98 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 700 kr.
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Parkering i Jefferson County

Udforsk gæsteanmeldelser af hoteller i Jefferson County

Se alle
Udforsk ægte bedømmelser og indsigt fra rigtige rejsende for at hjælpe dig med at finde dit perfekte ophold

Hilton Garden Inn Birmingham Downtown

8,6/10
Meget god
Slået op den6. apr. 2026
Anonym bruger
説是4點才能checkin。我們三點多到也可以。
Pris pr. nat fra:652 kr.

Residence Inn Birmingham Downtown at UAB

8,6/10
Meget god
Slået op den4. feb. 2026
Gæstebruger
The employees were kind and helpful, hotel was nice and clean, and the area was safe ! Parking isn’t the best and they do charge around $20. We weren’t able to find a spot so we had to park on the street and they kindly took away our parking fee without any issues ! Would definitely come back !
Pris pr. nat fra:886 kr.

Courtyard Birmingham Homewood

8,5/10
Meget god
Slået op den6. aug. 2024
Gæstebruger
I don’t think the hotel was anything special, they didn’t have water in the room which should be expected for the price I’m paying. However Miss Lafaye was amazing. I used to be a night manager 15 years ago for a Hilton Property. She immediately saw how tired I was from my flight and got me checked in and my card with lightning speed. I can tell she’s very well trained and professional, and that made the highlight of my stay.
Pris pr. nat fra:1.043 kr.

Hilton Birmingham Downtown at UAB

8,1/10
Meget god
Slået op den22. jan. 2024
Gæstebruger
The hotel was clean and in a great location for the reason I was in Birmingham. It was near to the event that I was attending. The sink in my room had a stopper that prevented the water from escaping when I did not want it to collect in the sink during activities such as brushing my teeth and washing my face. The water was also cold and took an excessively long time to heat up even a little bit. It was not even lukewarm. Therefore, I checked out and was unable to shower. My son actually took a cold shower on a cold day, one of the coldest that we have had in Alabama in a while. I was also awakened by an emergency message and alarm to vacate the building due to an emergency only to learn later that it was a test. I learned this when the fire truck arrived and I heard an employee apologizing for not calling them to let them know that it was only a test. I only stayed overnight so there was no other opportunity for me to get a better impression. The only reason that I did not give a lower rating for the facilities is because once I reported the issue with the shower and sink, they sent a handy man to the room to make the repairs, but my son was already taking a cold shower at the time since we were scheduled to get back home to meet previously scheduled obligations. The staff person who was checking me out said that she couldn't do anything for me because I booked through a third party. However, she did state that she would refund the money that I paid for parking.
Pris pr. nat fra:920 kr.

Hampton Inn Birmingham-Colonnade 280

7,8/10
God
Slået op den11. jul. 2024
Gæstebruger
Room was nice. Nothing special. Did not see any vending machines with pop and went to front desk where they had a small shelf with few items. Had bottled water but no pop also noticed they had other items to sell but was also out. We just needed a place to stay on our way further south and it worked fine for us. Was a little difficult to find the hotel but that could have been the map on the phones. Desk person was nice. Heard her speaking to a few people while we were checking in and seemed pleasant to them all
Pris pr. nat fra:707 kr.

Holiday Inn Express & Suites BIRMINGHAM-IRONDALE (EAST) by IHG

7,5/10
Slået op den20. mar. 2024
Anonym bruger
We wanted to stay in Irondale rather than Birmingham and although this property didn't have great or CURRENT reviews,the description said that it was renovated in 2024 and no other property had a better review. It was indeed updated in some areas and our room was very nicely appointed with new upholstery and modern furniture but it was not clean. There was a layer of dust (construction?) on EVERYTHING and long, dark hairs on the bathroom floor. The window glass was filthy. The freezer was so in need of defrosting that the door would not shut and we were unable to refreeze our flat ice packs. I would guess that no one has stayed in the room since the renovation and the room had not received a post-construction cleaning. The elevator was very dirty,noisy, and a bit scary to ride to the 4th floor. The regular clientele is obviously traveling construction workers. Staff was very friendly but unprofessional.
Pris pr. nat fra:662 kr.

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke hoteller er populære i Jefferson County?

Jefferson County har mange populære hoteller. Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, Red Roof Inn Leeds (fra 511 kr.), Homewood Suites Birmingham Downtown Near UAB (fra 898 kr.) og Holiday Inn BIRMINGHAM-AIRPORT by IHG (fra 636 kr.) er foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller i Jefferson County?

For hoteller i Jefferson County, er den gennemsnitlige pris på hverdage 1.266 kr. og i weekender (fredag-lørdag) 1.541 kr..

Hvilke er de anbefalede luksushoteller i Jefferson County?

Jefferson County har mange luksushoteller i forskellig stil. Sheraton Birmingham Hotel (fra 1.387 kr.) er meget populært.

Hvilke hoteller i Jefferson County tilbyder morgenmad af høj kvalitet?

Hvilke hoteller i Jefferson County tilbyder fitnessfaciliteter?

Hvilke hoteller i Jefferson County har swimmingpools?

Hvilke hoteller i Jefferson County tilbyder gratis wi-fi?

Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, er internetforbindelse en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Red Roof Inn Leeds (fra 511 kr.), Homewood Suites Birmingham Downtown Near UAB (fra 898 kr.) og Holiday Inn BIRMINGHAM-AIRPORT by IHG (fra 636 kr.) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke hoteller i Jefferson County har spabade, der er værd at opleve?

Hvilke hotelkampagner er der i Jefferson County?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

Jefferson County Hoteller med Parkering-oplysninger

Antal hoteller117
Antal anmeldelser9,706
Højeste pris3.324 kr.
Laveste pris511 kr.
Gennemsnitlig pris (hverdage)1.266 kr.
Gennemsnitlig pris (weekender)1.541 kr.