Burleigh County

Hoteller med parkering i Burleigh County

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Parkering i Burleigh County.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Populære hoteller med parkering i Burleigh County

Se vores udvalg af hoteller i Burleigh County med Parkering
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
63
Hoteller i Burleigh County
Welcome to Americas Best Value Inn and Suites Bismarck. We are conveniently located off of I-94 and Highway 83. We are just 5 miles north of Bismarck Municipal Airport. We offer a free grab-and-go breakfast. Our front desk and lobby are open 24 hours a day. All of our guest rooms feature free wireless Internet access-32 inch flat panel cable TV-desk with lamp-hairdryer-free local calls and wake-up service. An iron-ironing board-microwave and mini-fridge are available in all rooms. Reserve one of our kitchenettes for an extended stay. A sofa bed is available in select rooms. Stay connected with free wireless Internet access in all areas. We have a business center for our guests use that includes computer-fax and copy services along with winter plug-ins for your vehicle. Guests are welcome to use our guest laundry facility and picnic area. Children age 17 and younger stay free in their parents room with existing bedding. Pets are welcome. Our hotel is near to attractions that include North Dakota Heritage Center-State Museum-North Dakota Cowboy Hall of Fame- Gateway to Science- Bismarck State College-Schaumberg Ice Arena and Dakota Zoo. Bismarck hosts the annual North Dakota Street Fair and Mandan Rodeo Days Celebration. Sports fans can enjoy a hockey game with the Bismark Bobcats. Play a round of golf at Tom OLeary Golf Course and Hawktree Golf Club. For your shopping pleasure visit Gateway Mall and Kirkwood Mall. Catch a flick at nearby Carmike 8 Cinemas and Grand 15 Theatres. Local restaurants include Krolls Diner North-Space Aliens Grill and Bar and Bistro 1100. Stop by and let us be your home away from home. At Americas Best Value Inn and Suites Bismarck Weve Got You Covered from the time you hit the road until your head hits the pillow.
Meget god
107 anmeldelser
8,8/10
1 nat
Fra 76 EUR
Tjek tilgængelighed
77
Hoteller i Burleigh County
Upscale Hotel in Prime LocationThe Holiday Inn Express® Hotel & Suites in Bismarck, North Dakota, located off I-94 at exit 159, has easy Interstate access and is within walking distance of numerous restaurants. Our prime location is located within minutes to downtown, the Bismarck Municipal Airport and the Bismarck Civic Center. Corporate travelers appreciate our close proximity to the State Capitol, Bismarck Federal Building, Bismarck State College, University of Mary, as well as Unisys Corporation, Sanford Hospital, Basin Electric, CHI St. Alexius Health, MDU, US Healthcare, and Blue Cross Blue Shield. After a stressful day at work, burn off some calories in our newly expanded Fitness Center with Life Fitness equipment.Located just across the Missouri River is Raging Rivers Water Park, which is a great place to start your family vacation. We are also close to Heritage Center, Fort Lincoln and Custer House, Hay Creek Shops, Kirkwood Mall and Pinehurst Square Shopping Center. After a day of shopping, take a relaxing ride on the Lewis and Clark Riverboat Cruise.Guests enjoy our fabulous amenities such as our Free Express Start Breakfast Bar with hot items, indoor pool and whirlpool, two station Business Center, and guest laundry. Book a room at our hotel and "Stay Smart" in Bismarck!
Vidunderligt
100 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 147 EUR
Tjek tilgængelighed
39
Hoteller i Burleigh County
Med et ophold på Quality Inn Bismarck I-94 er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en opvarmet pool. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Afslut din fridag med en drink i bar. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en spillerum og automat. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
97 anmeldelser
7,3/10
1 nat
Fra 72 EUR
Tjek tilgængelighed
68
Hoteller i Burleigh County
Med et ophold på Bismarck Hotel and Conference Center er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Besøg ejendommens sauna for at genoplade batterierne eller blot slappe af. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en automat. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. Parkering er tilgængelig på ejendommen.

"Loved the water slides, kids had a blast. room was clean, and updated, though you could tell it is an older motel. Staff was friendly and location was great."
95 anmeldelser
7,1/10
1 nat
Fra 70 EUR
Tjek tilgængelighed
49
Hoteller i Burleigh County
Days Inn by Wyndham Bismarck er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en opvarmet pool. Besøg ejendommens spa for at genoplade batterierne eller blot slappe af. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. På denne hotel har du adgang til en automat. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
98 anmeldelser
5,9/10
1 nat
Fra 58 EUR
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Burleigh County
Conveniently situated off I-94, just minutes from Bismarck State College, Home2 Suites by Hilton Bismarck offers the ideal location for extended stays. We’re close to the Missouri River recreation area and attractions including Bismarck Civic Center, Fort Lincoln State Park and Dakota Zoo. Enjoy extensive shopping and dining options in Downtown Bismarck, just minutes from our hotel. After a busy day, unwind in a large studio or one-bedroom suite, featuring a full kitchen, spacious workstation, HDTV and free WiFi. Enjoy free hot breakfast every morning of your stay, with over 400 delicious combinations to choose from. Don’t leave your furry friends at home – Home2 is your pet’s home, too. Get laundry done while you work out at our unique Spin2Cycle fitness facility, or unwind with a soothing dip in our indoor saline pool. Ask our friendly staff for advice on how to get the best from your stay at Home2 Suites by Hilton Bismarck.
Fantastisk
96 anmeldelser
9,2/10
1 nat
Fra 145 EUR
Tjek tilgængelighed
68
Hoteller i Burleigh County
Hampton Inn & Suites Bismarck/Northwest er det perfekte sted at slappe af efter en dag med rejse eller arbejde. Tag en svømmetur i ejendommens swimming pool. Du kan også tjekke opvarmet pool. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste. Parkering er tilgængelig på ejendommen.
Meget god
77 anmeldelser
8,9/10
1 nat
Fra 123 EUR
Tjek tilgængelighed
61
Hoteller i Burleigh County
Located in Bismarck, My Place Hotel - Bismarck, ND is in the business district, within a 5-minute drive of Buckstop Junction and North Dakota Heritage Center & State Museum. This hotel is 3.6 mi (5.7 km) from North Dakota State Capitol and 4.2 mi (6.8 km) from Sanford Medical Center. Make use of convenient amenities, which include complimentary wireless internet access and a television in a common area. Grab a bite from the snack bar/deli serving guests of My Place Hotel - Bismarck, ND. Featured amenities include complimentary wired internet access, a 24-hour business center, and dry cleaning/laundry services. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 64 guestrooms, featuring kitchenettes with full-sized refrigerators/freezers and stovetops. Your pillowtop bed comes with premium bedding. Wired and wireless internet access is complimentary, while 37-inch flat-screen televisions with cable programming provide entertainment. Conveniences include desks and microwaves, as well as phones with free local calls.
Meget god
102 anmeldelser
8,5/10
1 nat
Fra 78 EUR
Tjek tilgængelighed
98
Hoteller i Burleigh County
Med et ophold på Radisson Hotel Bismarck er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Tag en svømmetur i ejendommens swimming pool. Du kan også tjekke opvarmet pool. fitnessrum giver gæsterne mulighed for at træne. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. På denne hotel har du adgang til en automat. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage og renseri også tilgængelige på ejendommen. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
God
98 anmeldelser
7,6/10
1 nat
Fra 108 EUR
Tjek tilgængelighed
57
Hoteller i Burleigh County
Med et ophold på EverSpring Inn er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en opvarmet pool. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Der er masser af aktiviteter at lave, inklusive kayak og golfbane. På denne hotel finder du også faciliteter, herunder en grill og automat. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. En parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
God
100 anmeldelser
7,7/10
1 nat
Fra 82 EUR
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Parkering i Burleigh County

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke hoteller er populære i Burleigh County?

Burleigh County har mange populære hoteller. Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, Americas Best Value Inn and Suites Bismarck (fra 80 EUR), Days Inn by Wyndham Bismarck (fra 50 EUR) og Quality Inn Bismarck I-94 (fra 55 EUR) er foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller i Burleigh County?

For hoteller i Burleigh County, er den gennemsnitlige pris på hverdage 156 EUR og i weekender (fredag-lørdag) 172 EUR.

Hvilke hoteller i Burleigh County tilbyder morgenmad af høj kvalitet?

Hvilke hoteller i Burleigh County tilbyder fitnessfaciliteter?

Days Inn by Wyndham Bismarck (fra 50 EUR), Quality Inn Bismarck I-94 (fra 55 EUR) og Holiday Inn BISMARCK by IHG (fra 101 EUR) tilbyder fitnessfaciliteter. Tilfredsstil dine fitnessbehov, selv når du er på rejse!

Hvilke hoteller i Burleigh County har swimmingpools?

Days Inn by Wyndham Bismarck (fra 50 EUR), Quality Inn Bismarck I-94 (fra 55 EUR) og Holiday Inn BISMARCK by IHG (fra 101 EUR) er hoteller med swimmingpools. Bo på et af disse hoteller og nyd godt af en swimmingpool!

Hvilke hoteller i Burleigh County tilbyder gratis wi-fi?

Uanset om du rejser på forretningsrejse eller på ferie, er internetforbindelse en vigtig forudsætning for at kunne rejse. Americas Best Value Inn and Suites Bismarck (fra 80 EUR), Days Inn by Wyndham Bismarck (fra 50 EUR) og Quality Inn Bismarck I-94 (fra 55 EUR) er populære hoteller med gratis wi-fi.

Hvilke hoteller i Burleigh County har spabade, der er værd at opleve?

Er du træt efter at have rejst? Days Inn by Wyndham Bismarck (fra 50 EUR), MainStay Suites Bismarck (fra 89 EUR) og EverSpring Suites (fra 114 EUR) tilbyder højt vurderede spa-ydelser.

Hvilke hotelkampagner er der i Burleigh County?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

Burleigh County Hoteller med Parkering-oplysninger

Antal hoteller27
Antal anmeldelser2,474
Højeste pris160 EUR
Laveste pris66 EUR
Gennemsnitlig pris (hverdage)156 EUR
Gennemsnitlig pris (weekender)172 EUR