Mie District

Varme kilder-hoteller i Mie District

Indtast dine datoer for de seneste priser på Varme kilder hoteller og tilgængelighed i Mie District.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Populære Varme kilder-hoteller i Mie District

Tjek disse hoteller, der passer til din rejsestil
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
99+
Hoteller i Mie District
Nr. 9 af Termalhoteller i Mie-præfekturet
Med et ophold hos Shikanoyu Hotel i Komono befinder du dig ved siden af en golfbane, kun få skridt fra Yunoyama Onsen og 5 min. gang fra Gozaisho Svævebane. Denne ryokan med golffaciliteter ligger 16,3 km fra Tsubaki-helligdommen og 19,2 km fra Tarusaka Park. Du kan lade dig selv forkæle med massage på stedet eller nyde rekreative faciliteter, såsom karaoke. Andre faciliteter på denne ryokan inkluderer gratis trådløs internetadgang og hjælp med udflugter/billetter. Nyd et måltid på restauranten, eller køb en snack på stedets kaffebar/café. denne ryokan har også roomservice (i et begrænset antal timer). Afslut dagen med en drink eller to i baren/loungen. Gæsterne har blandt andet adgang til gratis aviser i lobbyen, bagageopbevaring og vaskeri. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Forkæl dig selv med et ophold i et af de 30 værelser, der indeholder indendørs private boblebade og fladskærms-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har separat badekar og bruser med dybe badekar og gratis toiletartikler. Faciliteter inkluderer pengeskabe og gratis aviser, og rengøring udføres dagligt.
Fantastisk
41 anmeldelser
9,2/10
1 nat
Fra 2.571 TWD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Mie District
Nr. 3 af Termalhoteller i Mie-præfekturet
Med et ophold ved Yunoyama Onsen Sosuikyo i Komono er du kun 1-minutters gang fra Yunoyama Onsen og 11 minutters gang fra Suzuka Kvasinationalpark. Denne feriepark med luksusfaciliteter ligger 26 km fra Suzuka Internationale Væddeløbsbane og 3,5 km fra Gozaisho Svævebane. Denne feriepark har særlige rygeområder. Morgenmad tilbydes mod tillægsgebyr. Gæsterne har blandt andet adgang til en døgnåben reception og bagageopbevaring. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 12 værelser, der indeholder tekøkken. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer pengeskabe og køleskabe, og rengøring udføres dagligt.
Vidunderligt
6 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 20.487 TWD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Mie District
Med et ophold hos Hotel Yunomoto i Komono befinder du dig på promenaden, kun få skridt fra Gozaisho Svævebane. Denne ryokan ligger 0,1 km fra Yunoyama Onsen og 0,1 km fra Suzuka Kvasinationalpark. Tag en dukkert i en af de 6 boblebade, eller nyd de andre rekreative faciliteter, inklusive varme kilder og karaoke. Denne ryokan tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang, tv på fællesarealer og automat. Snup en bid mad på denne ryokans kaffebar/café. Tag forbi baren/loungen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink. Japansk morgenmad serveres på hverdage fra kl. 07.30 til kl. 09.30 og i weekenderne fra kl. 07.00 til kl. 09.30 mod et gebyr. Gæsterne har blandt andet adgang til gratis aviser i lobbyen, bagageopbevaring og kaffe/te på fællesarealer. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 25 værelser, der indeholder køleskab og fladskærms-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Badeværelserne har gratis toiletartikler og hårtørrer. Faciliteter inkluderer telefoner samt pengeskabe og gratis mineralvand på flaske.
Fantastisk
23 anmeldelser
9,1/10
1 nat
Fra 3.790 TWD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Mie District
Relax at Yunoyama Hot Spring which has been in operation for 1300 years. Our dinner, which you can choose between Japanese meal or Western meal, is popular.
Meget god
20 anmeldelser
8,0/10
1 nat
Fra 1.589 TWD
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Mie District
Kotobukitei is located in Yunoyama, 28 mi from Nagoya and 11 mi from Yokkaichi. Free private parking is available on site. Every room at this ryokan is air conditioned and comes with a flat-screen TV. Some rooms feature a seating area where you can relax. For your comfort, you will find slippers and a hairdryer. Kotobukitei features free WiFi . You will find luggage storage space at the property. Tsu is 20 mi from Kotobukitei, while Hashima is 25 mi from the property. Chubu Airport is 24 mi away.
Meget god
12 anmeldelser
8,7/10
1 nat
Fra 5.213 TWD
Tjek tilgængelighed
61
Hoteller i Mie District
Med et ophold på Aqua X Ignis er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Rygning er forbudt på alle værelser. Alle værelser har et privat badeværelse. Forkæl dig selv ved at besøge ejendommens varm kilde. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. Der er gratis trådløs internetadgang overalt på ejendommen. På denne ryokan finder du også faciliteter, herunder en have og automat. Service fra receptionen er tilgængelig 24 timer i døgnet. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Meget god
11 anmeldelser
8,8/10
1 nat
Fra 4.103 TWD
Tjek tilgængelighed
49
Hoteller i Mie District
Our inn is proud of our hot spring in the hotel area that contains some of Japan's best 2 kinds of hot spring sources.
2 anmeldelser
7,0/10
1 nat
Fra 4.587 TWD
Tjek tilgængelighed
71
Hoteller i Mie District
Yunoyamaonsen Kibousoh ligger i Yunoyama, 28 km fra Suzuka-racerbanen, og har en have, en terrasse og en restaurant samt gratis privat parkering. Denne ryokan har 3 stjerner samt værelser med aircondition, gratis wi-fi og et fælles badeværelse. Overnatningsstedet er røgfrit og ligger 30 km fra Nagashima Spa Land. Alle værelser hos ryokanen har tv. Det fælles badeværelse har tøfler. Værelserne har et køleskab. Wellness-området hos Yunoyamaonsen Kibousoh har sauna og varm kilde. Nagoya Station ligger 48 km fra overnatningsstedet, mens Nagoya Twin Tower ligger 48 km væk. Nagoya Lufthavn ligger 59 km fra overnatningsstedet.

"We had fun."
Fantastisk
2 anmeldelser
9,3/10
1 nat
Fra 2.405 TWD
Tjek tilgængelighed
7
Hoteller i Mie District
An inn surrounded by the dance of the changing seasons, where you can abandon yourself to the famous waters of Yunoyama Onsen
Vidunderligt
2 anmeldelser
9,5/10
1 nat
Fra 2.486 TWD
Tjek tilgængelighed
98
Hoteller i Mie District
All rooms are individual apartments. Stay at this members-only resort, available for a limited time only
Meget god
8,2/10
1 nat
Fra 4.449 TWD
Tjek tilgængelighed
Se alle Varme kilder hoteller i Mie District

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære Varme kilder-hoteller er der i Mie District?

Uanset om du rejser til Mie District grundet forretning eller turisme, er Shikanoyu Hotel (fra 3.087 TWD) , Hotel Yunomoto (fra 4.363 TWD) og Hotel de Marronnier Yunoyama-Onsen (fra 1.702 TWD) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for Varme kilder-hoteller i Mie District?

For Varme kilder hoteller i Mie District, er gennemsnitsprisen på hverdage 13.441 TWDog i weekender (fredag-lørdag) 15.257 TWD.

Hvilke Varme kilder-hoteller i Mie District tilbyder morgenmad?

Hvilke Varme kilder-hoteller i Mie District er luksushoteller?

Leder du efter luksustjenester? Yunoyama Onsen Sosuikyo (fra 27.058 TWD) er meget populært.

Hvilke tilbud er tilgængelige for Varme kilder-hoteller i Mie District?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for Varme kilder-hoteller. Tjek kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Mie District Varme kilder Hoteloplysninger

Antal hoteller13
Antal anmeldelser141
Laveste pris2.220 TWD
Højeste pris32.925 TWD
Gennemsnitlig pris (weekender)15.257 TWD
Gennemsnitlig pris (hverdage)13.441 TWD