Midi-Pyrénées

Varme kilder-hoteller i Midi-Pyrénées

Indtast dine datoer for de seneste priser på Varme kilder hoteller og tilgængelighed i Midi-Pyrénées.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Populære Varme kilder-hoteller i Midi-Pyrénées

Tjek disse hoteller, der passer til din rejsestil
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
78
Hoteller i Midi-Pyrénées
Hotel College des Doctrinaires, BW Premier Collection i Lectoure ligger kun få skridt fra Les Thermes de Lectoure og 6 min. gang fra Lectoure-katedralen. Dette hotel med spa ligger 0,7 km fra Le Puy Ruten og 8,1 km fra Château de Lagarde. Der tilbydes fuld spaservice, hvor du kan slappe af og nyde massage, kropsbehandlinger samt ansigtsbehandlinger. Hvis du leder efter rekreative muligheder, vil du kunne finde en indendørs pool, et boblebad og en sauna. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer gratis trådløs internetadgang, concierge-tjenester og bryllupsfaciliteter. Du kan købe mad ved den lokale snackbar/deli eller blive på værelset og nyde godt af dette hotels mulighed for roomservice (i et begrænset antal timer). Tag forbi baren/loungen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink. Kontinental morgenmad tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 07.30 til kl. 10.30. Gæsterne har blandt andet adgang til bagageopbevaring, vaskeri og et bibliotek. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 44 værelser, der indeholder tekøkken med køleskab og ovn. Der er et 32-tommers fladskærms-tv med digitale kanaler, som sørger for underholdningen, og med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer pengeskabe og mikrobølgeovne, samt telefoner med gratis lokalopkald.
Fantastisk
40 anmeldelser
9,1/10
1 nat
Fra 11.565 RUB
Tjek tilgængelighed
10
Hoteller i Midi-Pyrénées
Overnatter du ved Appartement hotel, som ligger ved siden af en golfbane i Castera-Verduzan, er du kun 2 minutters gang fra Castera Verduzan Kasino og 11 minutters gang fra Pop Corn Labyrinthe Auch. Dette lejlighedshotel med kasino ligger 10,3 km fra Château De Lavardens og 11,7 km fra Flaran-abbediet. Der tilbydes fuld spaservice, hvor du kan slappe af og nyde massage, kropsbehandlinger samt ansigtsbehandlinger. Sørg for at slappe af og genoplade i de 4 boblebade, inden du tilbringer aftenen i kasinoet. Dette lejlighedshotel tilbyder desuden picnicområde og livreddere på stedet. Gæsterne har blandt andet adgang til en elevator og vandbeholder. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 20 aircondition-afkølede værelser, der desuden indeholder fladskærms-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og digitale kanaler sørger for underholdningen. Badeværelserne har badekar, hårtørrer og tandbørster og tandpasta. Faciliteter inkluderer elkedler og mørklægningsgardiner, samt telefoner med gratis lokalopkald.
4 anmeldelser
7,0/10
1 nat
Fra 7.796 RUB
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Midi-Pyrénées
Med et ophold på Hotel Palladia er du klar til at slappe af efter en dags rejse. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Slap af ved at slappe af i ejendommens 1 varm kildes. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med et besøg på stedet spa, massagerum eller tyrkisk bad/hamam. Fortsæt med dit fitnessprogram med et besøg på fitnessrum. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Nyd et måltid direkte fra dit værelse med roomservice fra stedets restaurant. Denne ejendom er hjemsted for en intern bar. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.

"Très satisfaite de mon séjour dans cet hôtel"
Meget god
57 anmeldelser
8,3/10
1 nat
Fra 9.265 RUB
Tjek tilgængelighed
26
Hoteller i Midi-Pyrénées
Located in Agos-Vidalos, Ecovillage Le Soleil du Pibeste is on the boardwalk/promenade, within a 5-minute drive of Pibeste-Aoulhet Massif Regional Nature Reserve and Parc Animalier des Pyrenees. This campground is 3.2 mi (5.2 km) from The Garden of the Baths and 6.2 mi (10 km) from Basilica of Our Lady of the Rosary. Enjoy a range of recreational amenities, including a hot tub, a sauna, and a seasonal outdoor pool. This campground also features complimentary wireless internet access, barbecue grills, and bicycle tour information. Enjoy a meal at table d'ayzi, or stay in and take advantage of the campground's room service (during limited hours). Quench your thirst with your favorite drink at the bar/lounge. Cooked-to-order breakfasts are available daily from 7:00 AM to noon for a fee. Featured amenities include multilingual staff and laundry facilities. Planning an event in Agos-Vidalos? This campground has 1076 square feet (100 square meters) of space consisting of conference space and 2 meeting rooms. Free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 20 individually decorated guestrooms, featuring kitchens with refrigerators and stovetops. Flat-screen televisions with satellite programming provide entertainment, while complimentary wireless internet access keeps you connected. Conveniences include microwaves and electric kettles, and housekeeping is provided once per stay.
Fantastisk
9,0/10
1 nat
Fra 10.837 RUB
Tjek tilgængelighed
77
Hoteller i Midi-Pyrénées
Domaine de Bize Manoir & Appartements i Mirepoix ligger kun 4 minutters kørsel fra Maison des Consuls og 13 minutters kørsel fra Circuit International de Lavelanet. Dette hotel ligger 17,7 km fra Lac de Montbel og 19,4 km fra Bambusparken. Nyd de rekreative faciliteter, såsom madlavningskurser og en sæsonbestemt udendørs pool. Andre faciliteter på dette hotel inkluderer skiopbevaring, picnicområde og gasgrill. Kontinental morgenmad serveres i weekenden fra kl. 08.00 til kl. 10.00 mod et tillægsgebyr. Planlægger du et arrangement i Mirepoix? På dette hotel er der et område på 55 kvadratmeter til rådighed, bestående af konferencelokaler og mødelokaler. Gratis selvstændig parkering er til rådighed på stedet. Føl dig hjemme i et af de 6 værelser, der indeholder køkken med espressomaskine og opvaskemaskine. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet. Faciliteter inkluderer kaffe-/temaskiner og bordvifter, og rengøring udføres en gang pr. ophold.
Enestående
3 anmeldelser
10/10
1 nat
Fra 14.364 RUB
Tjek tilgængelighed
28
Hoteller i Midi-Pyrénées
Overnatter du ved Le Hameau de la Courbière, som ligger i en nationalpark i Tarascon-sur-Ariège, er du kun 3 minutters gang fra Pyrenees Ariégeoises Regionale Naturpark og 3 minutters kørsel fra Forhistorisk Park. Dette gæstehus ligger 4,9 km fra Lombrives Cave og 6,4 km fra Grotte de la Vache. Fra en have på stedet kan du nyde den skønne udsigt. Føl dig hjemme i et af de 10 værelser, der er indrettet med individuelt design, og som desuden indeholder tekøkken med køleskab og kogeplade. Med Wi-Fi (tillægsgebyr) kan du altid komme på nettet, og et fladskærms-tv sørger for underholdningen. Faciliteter inkluderer separate siddeområder og mikrobølgeovne, og rengøring udføres efter anmodning.
Fantastisk
9,2/10
Tjek tilgængelighed
60
Hoteller i Midi-Pyrénées
When you stay at Pierre & Vacances Residence Les Rives de L'Aure in Saint-Lary-Soulan, you'll be in the mountains, just steps from Saint-Lary-Soulan Ski Resort and Telecabine Cable Car. This family-friendly residence is 0.3 mi (0.5 km) from Pic Lumiere Cable Car and 7.5 mi (12 km) from Bouleaux Ski Lift. Enjoy the convenience of ski-in/ski-out access at this residence, which also features a seasonal outdoor pool. Additional amenities at this residence include babysitting (surcharge) and ski storage. You'll be on the slopes in no time with the complimentary ski shuttle. Featured amenities include multilingual staff, laundry facilities, and a safe deposit box at the front desk. Self parking (subject to charges) is available onsite. Make yourself at home in one of the 81 guestrooms, featuring kitchenettes with refrigerators and stovetops. Rooms have private furnished balconies. Flat-screen televisions with digital programming provide entertainment, while complimentary wireless internet access keeps you connected. Conveniences include phones, as well as microwaves and dryers.
Meget god
13 anmeldelser
8,5/10
Tjek tilgængelighed
Se alle Varme kilder hoteller i Midi-Pyrénées

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære Varme kilder-hoteller er der i Midi-Pyrénées?

Uanset om du rejser til Midi-Pyrénées grundet forretning eller turisme, er Hotel Palladia (fra 10.185 RUB) og College des Doctrinaires (fra 10.722 RUB) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for Varme kilder-hoteller i Midi-Pyrénées?

For Varme kilder hoteller i Midi-Pyrénées, er gennemsnitsprisen på hverdage 19.638 RUBog i weekender (fredag-lørdag) 20.699 RUB.

Hvilke Varme kilder-hoteller i Midi-Pyrénées tilbyder spa-tjenester?

Er du træt efter en rejse? Hotel Palladia (fra 10.185 RUB) og College des Doctrinaires (fra 10.722 RUB) tilbyder højt vurderede spa-tjenester.

Hvilke tilbud er tilgængelige for Varme kilder-hoteller i Midi-Pyrénées?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for Varme kilder-hoteller. Tjek kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Midi-Pyrénées Varme kilder Hoteloplysninger

Antal hoteller7
Antal anmeldelser97
Laveste pris10.850 RUB
Højeste pris10.850 RUB
Gennemsnitlig pris (weekender)20.699 RUB
Gennemsnitlig pris (hverdage)19.638 RUB