Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport)
Vælg datoer
-
Vælg datoer
1 nat
Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport)

Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport)

Vis på kort
Vi matcher prisen
Højdepunkter
Gratis lufthavnstransport
Gratis parkering
Gratis wi-fi på værelset
Flotte udsigter
Ideel placering
+4 mere
Faciliteter
Alle faciliteter
Beskrivelse af overnatningssted
Vis mere
Renlighed9,1
Faciliteter8,9
Placering9,1
Service9,2
Omgivelser
Lufthavn: Guangzhou Baiyun International Airport
(4,4km)
Metrostation: Gaozeng
(2,8km)
Togstation: Baiyunjichangnan Railway Station
(4,4km)
Seværdighed: Guangzhou Wing · Airport Cultural Tourism Town
(1,7km)
Shopping: Huatong Plaza
(4,0km)
Seværdighed: Huadu (Flower City) Lake Park
(7,7km)
Se på kort
8

Romantic Couple Room (Zero Pressure Mattress + Fun Platform)

1 Queensize-seng
19-28m² | Etage: 3-5
Har vindue
Gratis Wi-Fi
Rygning tilladt
Aircondition
Eget bad
Bruser
Tepose
Værelsesoplysninger
Tjek tilgængelighed
5

Standard Twin Room (zero Pressure Mattress + No Aircraft Sound In Inner Window)

2 Enkeltseng
16-20m² | Etage: 3-6
Vindue ud mod gangen
Gratis Wi-Fi
Rygning tilladt
Aircondition
Eget bad
Bruser
Tepose
Værelsesoplysninger
Tjek tilgængelighed
13

Business-værelse med queensize-seng (Zero pressure-madras + stort vinduesudsigt)

1 Queensize-seng
20-29m² | Etage: 3-6
Har vindue
Gratis Wi-Fi
Rygning tilladt
Aircondition
Eget bad
Bruser
Tepose
Værelsesoplysninger
Tjek tilgængelighed
10

Luksus 2-personersværelse (to dobbeltsenge rummeligt og lyst)

1 Queensize-seng og 1 Queensize-seng
19-28m² | Etage: 3-6
Har vindue
Gratis Wi-Fi
Rygning tilladt
Aircondition
Eget bad
Bruser
Tepose
Værelsesoplysninger
Tjek tilgængelighed
8

Business 2-personers værelse (Zero pressure-madras + sofahjørne)

1 Queensize-seng og 1 Dobbeltseng
28-39m² | Etage: 3-6
Har vindue
Gratis Wi-Fi
Rygning tilladt
Aircondition
Eget bad
Bruser
Tepose
Værelsesoplysninger
Tjek tilgængelighed
8

Komfortabel queensize værelse (rummeligt og lyst + Zero pressure-madras)

1 Queensize-seng
20-23m² | Etage: 3-6
Har vindue
Gratis Wi-Fi
Rygning tilladt
Aircondition
Eget bad
Bruser
Tepose
Værelsesoplysninger
Tjek tilgængelighed
6

Deluxe-værelse med queensize-seng (Zero pressure-madras + stort vinduesudsigt)

1 Queensize-seng
24-28m² | Etage: 3-6
Har vindue
Gratis Wi-Fi
Rygning tilladt
Aircondition
Eget bad
Bruser
Tepose
Værelsesoplysninger
Tjek tilgængelighed
5

Standard Queen Room (zero Pressure Mattress + No Aircraft Sound In Inner Window)

1 Queensize-seng
16-20m² | Etage: 3-6
Vindue ud mod gangen
Gratis Wi-Fi
Rygning tilladt
Aircondition
Eget bad
Bruser
Tepose
Værelsesoplysninger
Tjek tilgængelighed
Skjul værelsestyper

Gennemsnit for lignende overnatningssteder i Guangzhou
509 seneste anmeldelser
Anmeldelser nævner ofte
lOgIcPlUs
23. december 2025
God beliggenhed for transfer med natflyvning med gratis hoteltransport til afhentning og aflevering...
Oprindelig tekstOversættelse leveret af Google
Mike travels
27. september 2026
Hotel near the airport that does its job, it’s a little bit dated but staff were nice enough and it was fair value.
Oversæt
Gæstebruger
21. september 2026
The room for this price is very good. But the reception is not so friendly. From the room u can hear the sound of takeoff airplanes
Oversæt
Gæstebruger
22. september 2026
Room is abit smelly, toilet is cracked and abit dirty.Bed is clean, only good thing is near to airport, 10 minutes drive and hotel provide to and fro free airport transfer.
Oversæt
Gæstebruger
11. september 2026
Just so so,but cheap and have free pick up service,if can accept it,can book it Hshsjjdbdjdjdjdxnjxxjxjxjjsjsjznzjzjsjzjzndnxjdjsjsjdndnd
Oversæt
Anonym bruger
5. september 2026
The location doesn’t really look like in the picture shown on trip.com. It was hard communicating with the receptionist but the cleaning lady was so nice. The windows near the hallway are too small and unbearable to breathe especially with the hot weather outside. Will I book again? Probably not but it was okay for the price. I wouldn’t ask for the moon either
Oversæt
Gæstebruger
12. september 2026
Its ok, decent. What I like for this hotel is they offer pick up and drop off at the airport.
Oversæt
Anonym bruger
27. august 2026
Hotel is very clean.Location is quite near the airport.Many restaurants nearby and there is a convenient store few meters away.
Oversæt
Renner1998
28. august 2026
Really nice stay! The front desk staff were incredibly kind and welcoming. The airport transfer service was smooth and made traveling so much easier. Highly recommend for the excellent service.
Oversæt

Tjenester & faciliteter

Restaurant
Køkken: Kinesisk

Overnatningsstedets politikker

Tidspunkter for check-in og check-out
Indtjekning: efter 12:00
Tidspunkt for udtjekning: før 12:00

Receptionens åbningstider: 24/7

Gæster er velkomne
Gæster fra alle lande/områder er velkommen på dette overnatningssted

Børnepolitikker
Børn i alle aldre er velkomne på dette overnatningssted.
Børn mellem 0 og 10 år kan overnatte gratis, hvis der ikke er behov for en ekstra seng.

Barnesenge og ekstrasenge
Barnesenge og ekstra senge kan ikke tilkøbes på nogen værelsestype.

Morgenmad
Breakfast not provided

Politik for depositum
DepositumOvernatningsstedet kræver ikke et depositum

Kæledyr
Kæledyr er ikke tilladt

Tjenestedyr
Tjenestedyr er ikke tilladt

Alderskrav
Den primære gæst, der tjekker ind, skal være mindst 18 år gammel.

Betaling på hotellet

  • Kontanter
Juridiske oplysninger
Dette overnatningssted administreres af en professionel vært. Professionelle værter er parter, der handler med formål, der vedrører deres erhverv, virksomhed eller fag, og som betragtes som erhvervsdrivende i henhold til EU-lovgivningen.
Vis alle

Beskrivelse af overnatningssted

Lokalt hotelnavn: 迎宾国际酒店(广州新白云国际机场T2T3航站楼店)
  • Åbnet: 2019
  • Istandsat: 2020
  • Antal værelser: 106
Telefon:+86-19925683114+86-20-86342133
The Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport) is an ideal spot for travelers wanting to discover the city. The Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport) offers a pleasant stay in Guangzhou for those traveling for business or leisure.
Boasting a convenient location, the hotel is just 4km from Baiyunjichangnan Railway Station and 4km from Guangzhou Baiyun International Airport. Seeing Guangzhou's sights from this hotel is easy with Guangzhou Wing · Airport Cultural Tourism Town, Guangzhou Baiyun International Airport T3 Observation Deck and Yueyun Terrace and Huadu Wetland Park all close by.
After a long day of sightseeing, guests can retire to the comfort of the hotel. Guests of this Guangzhou hotel can make use of the parking facilities.
If you demand a high level of service, our guests have indicated that this hotel has excellent standards. Perfect for those working on the move, this hotel caters to a large number of business guests.

Rejsende spørger om

Hvad er tidspunkterne for indtjekning og udtjekning hos Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport)?

Indtjekningstidspunktet hos Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport) er 12:00, og udtjekningstidspunktet er 12:00.

Har Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport) en pool?

Nej, Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport) har ingen pool.

Er kæledyr tilladt hos Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport)?

Nej, kæledyr er ikke tilladt hos Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport).

Tilbyder Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport) morgenmad?

Nej, Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport) tilbyder ikke morgenmad.

Hvor meget koster det at bo hos Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport)?

Priserne hos Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport) kan ændres i henhold til datoer, hotelpolitik og andre faktorer. For at se priser skal du søge efter de datoer, du ønsker at bo på hotellet.

Hvordan kommer jeg fra nærmeste lufthavn til Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport)?

Den nærmeste lufthavn er Guangzhou Baiyun International Airport, og det er ca. 8 minutter fra hotel i bil (4,4km).

Hvad er afbestillingspolitikken for Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport)?

Afbestillingspolitikken for Yingbin International Hotel (Guangzhou Baiyun Airport) varierer afhængigt af værelsestype og bookingbetingelser.

Om dette overnatningssted

Nærmeste lufthavnGuangzhou Baiyun International Airport
Afstand til lufthavn3.61KM
Nærmeste togstationBaiyunjichangnan Railway Station
Afstand til togstation4.42KM
Nærmeste metrostationGaozeng
Afstand til metrostation2.84KM
Gennemsnitlig pris fraDKK205
Stjernebedømmelse for hotel3