Danfeng County

Hoteller med morgenmad i Danfeng County

Vælg dine datoer for at finde de bedste hoteller med Morgenmad i Danfeng County.

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Hoteller i Danfeng County med morgenmad

Se vores udvalg af hoteller i Danfeng County med Morgenmad
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
99+
Hoteller i Danfeng County
The Jinshan Hotel is an ideal spot for travelers wanting to discover the city. Visitors to Danfeng will find that the Jinshan Hotel is a fantastic accommodation choice. Danfeng Railway Station is located approximately 2km away from this hotel. With multiple attractions nearby including Danfeng County Square, Danfeng Colored Temple and Danfeng Museum, guests will find plenty to keep themselves occupied. This hotel makes a great place to kick back and relax after a long day of sightseeing. This Danfeng hotel offers parking on site. If cleanliness is important to you, this hotel makes an excellent choice, as our guests consider this to be one of the cleanest hotels in the city. This hotel is a popular accommodation for guests traveling with families.
Enestående
367 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 53.826 KRW
Tjek tilgængelighed
99+
174 anmeldelser
8,8/10
1 nat
Fra 101.816 KRW
Tjek tilgængelighed
64
Hoteller i Danfeng County
The Danfeng Junlin World Theme Hotel is an ideal spot for travelers wanting to discover the city. Visitors to Danfeng will find that the Danfeng Junlin World Theme Hotel is a fantastic accommodation choice. Danfeng Railway Station is located approximately 4km away from this hotel. Guests will find Fengguanshanziran Sceneic Area, Phoenix Pond and Danjiang Drift just a short distance from the hotel. After a long day of sightseeing, guests can retire to the comfort of the hotel. This Danfeng hotel provides parking on site. According to our guests, this hotel provides a very high level of service.
90 anmeldelser
8,9/10
1 nat
Fra 24.859 KRW
Tjek tilgængelighed
99+
Hoteller i Danfeng County
Perfekt
11 anmeldelser
9,8/10
1 nat
Fra 54.691 KRW
Tjek tilgængelighed
61
Hoteller i Danfeng County
The Danfeng Sanmou Courtyard B&B was recently opened in 2023, making it a fantastic choice for those staying in Danfeng. Danfeng Railway Station is the closest major transportation option, approximately 20km away. The nearest railway station is Danfeng Railway Station, approximately 20km away. This hotel is located near many of Danfeng's attractions including Di Hua Ancient Road, Former Residence of Jia Pingao and Grape Planet Theme Park. In their spare time, guests can explore the hotel's surroundings.

"非常滿意👍這個價格本來期待不高,就是歇個腳。沒想到民俗院內環境很好很温馨,房間乾乾淨淨的,年輕的老闆娘利索能幹又熱情,提供的早餐居然是四個菜,本以為就是簡單的稀飯饅頭和雞蛋的,老闆娘説今天過節,端午,又送來粽子,太豐盛了實在吃不完,問老闆娘能把粽子帶走嗎,沒吃過荷葉包的粽子呢,老闆娘熱情相送!以後有朋友到古鎮玩會推薦三謀庭院民俗!"
64 anmeldelser
8,2/10
1 nat
Fra 27.237 KRW
Tjek tilgængelighed
57
Hoteller i Danfeng County
The Danfeng Youth Business Hotel provides a great place for travelers to relax after a busy day. Visitors to Danfeng will find that the Danfeng Youth Business Hotel is a fantastic accommodation choice. The hotel is just 2km away from Danfeng Railway Station. Keeping busy is easy, with Phoenix Pond, Danjiang National Wetland Park and Danjiang Drift all nearby. After a long day of sightseeing, guests can retire to the comfort of the hotel. This Danfeng hotel provides parking on site. There's never a dull moment at this hotel, our guests indicate that the facilities are excellent.

"各方面都很滿意"
Excellent
1 anmeldelse
9,6/10
1 nat
Fra 8.647 KRW
Tjek tilgængelighed
66
Hoteller i Danfeng County
"房間都在頂層,但環境設施沒有規劃修繕到位"
7 anmeldelser
7,4/10
1 nat
Fra 42.802 KRW
Tjek tilgængelighed
30
Hoteller i Danfeng County
The Yuelai Inn is an ideal spot for travelers wanting to discover the city. The Yuelai Inn offers a pleasant stay in Danfeng for those traveling for business or leisure. Danfeng Railway Station is the closest major transportation option, approximately 18km away. Danfeng Railway Station is approximately 18km away by road. There is no shortage of things to see in the area, with the Former Residence of Jia Pingao, Qingling Mountains of Shangluo and Erlang Temple all nearby. At the end of a busy day, travelers can unwind and relax in the hotel or go out and enjoy the city. This Danfeng hotel offers parking on site.
3 anmeldelser
8,5/10
1 nat
Fra 27.454 KRW
Tjek tilgængelighed
53
Hoteller i Danfeng County
Perfekt
40 anmeldelser
9,9/10
1 nat
Fra 36.533 KRW
Tjek tilgængelighed
Se alle hoteller med Morgenmad i Danfeng County

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære hoteller med Morgenmad er der i Danfeng County?

Uanset om du rejser til Danfeng County grundet forretning eller turisme, er Trip.com Group Country Retreats (Dihua Earth-house Joint Resort) (fra 86.270 KRW) , Jinshan Hotel (fra 28.108 KRW) og Yunqi Lakeside (Danfeng Dihua Town) (fra 36.324 KRW) alle foretrukne hoteller.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for hoteller med Morgenmad i Danfeng County?

For hoteller med Morgenmad i Danfeng County, er gennemsnitsprisen på hverdage 63.139 KRW og i weekender (fredag-lørdag) 63.571 KRW.

Hvilke hoteller med Morgenmad i Danfeng County anbefales til rejsende med børn?

Trip.com Group Country Retreats (Dihua Earth-house Joint Resort) (fra 86.270 KRW), Jinshan Hotel (fra 28.108 KRW) og Danfeng Sanmou Courtyard B&B (fra 36.108 KRW) er meget velegnede til familierejser. Nyd en tur sammen med dine børn og andre familiemedlemmer!

Hvilke hoteller med Morgenmad i Danfeng County er luksushoteller?

Mange hoteller med Morgenmad i Danfeng County er luksushoteller. Trip.com Group Country Retreats (Dihua Earth-house Joint Resort) (fra 86.270 KRW) er meget populært.

Hvilke hoteller med Morgenmad i Danfeng County tillader kæledyr?

Yunqi Lakeside (Danfeng Dihua Town) (fra 36.324 KRW) og Yuelai Inn (fra 29.837 KRW) tillader kæledyr. Tag dine kæledyr med dig under dit ophold!

Hvilke kampagner er tilgængelige for hoteller med Morgenmad i Danfeng County?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter til brugerne hele året rundt. Du kan tjekke kampagnesiden for at se, hvilke kampagner der er tilgængelige på Trip.com.

Danfeng County Hoteller med Morgenmad-oplysninger

Antal hoteller9
Antal anmeldelser2,309
Gennemsnitlig pris (hverdage)63.139 KRW
Gennemsnitlig pris (weekender)63.571 KRW