Province of Vibo Valentia

Find Bed and breakfasts i Province of Vibo Valentia

Indtast dine rejsedatoer for at se de seneste priser og tilgængelighed

Stryg ned for at se mere
Filtrer efter:
Stjernebedømmelse for hotel
≤2345
Gæstebedømmelse
Vidunderligt 9+Fantastisk 8+God 7+Behageligt 6+

Vi har fundet 55 Bed and breakfasts til dig i Province of Vibo Valentia

Vælg dine rejsedatoer for at se de seneste priser.
Mest populære
Laveste pris
Tættest på centrum
Bedst anmeldt
78
Hoteller i Province of Vibo Valentia
Donna Rosa Accommodation ligger 5 minutters gang fra centrum af Tropea og 1 km fra de nærliggende sandstrande. Samtlige værelser har aircondition, fladskærms-tv med satellitkanaler, minibar samt eget badeværelse med hårtørrer og gratis toiletartikler. Der er gratis WiFi overalt. Der serveres sød italiensk morgenmad hver dag. Tropea Station ligger 900 meter fra Donna Rosa Accommodation, og Capo Vaticano ligger 8 km fra ejendommen. Den nærmeste lufthavn er Lamezia Terme Internationale Lufthavn, 40 km fra Donna Rosa Accommodation.
Vidunderligt
41 anmeldelser
9,6/10
1 nat
Fra 807 kr.
Tjek tilgængelighed
41
Hoteller i Province of Vibo Valentia
Når du bor på B&B San Pietro, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Province of Vibo Valentia har at tilbyde. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. På denne bed and breakfast finder du også faciliteter, herunder en grill og have. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Vidunderligt
6 anmeldelser
9,5/10
1 nat
Fra 359 kr.
Tjek tilgængelighed
92
Hoteller i Province of Vibo Valentia
Når du bor på Villino Eleonora, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Parghelia har at tilbyde. Denne ejendom har en swimming pool, inklusive en opvarmet pool. Villino Eleonora ligger på stranden, hvor du kan deltage i aktiviteter som snorkling og dykning. For at genoplade batterierne eller blot slappe af, besøg ejendommens spa, område til solbadning eller sauna. Der er masser af aktiviteter at lave, herunder skiløb, tennisbane, ridning, golfbane og fiskeri. På denne bed and breakfast har du adgang til en grill og have. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste også tilgængelige på ejendommen. En gratis parkeringsplads er tilgængelig på ejendommen.
Vidunderligt
27 anmeldelser
9,5/10
1 nat
Fra 596 kr.
Tjek tilgængelighed
83
Hoteller i Province of Vibo Valentia
Overnatter du ved Villa Giada, som ligger på stranden i Tropea, er du kun 10 minutters kørsel fra Riaci Strand og Capo Vaticano. Dette Bed & Breakfast ved stranden ligger 0,8 km fra Tropea Strand og 0,1 km fra Spiaggia del Convento. Fra en tagterrasse og en have kan du nyde den skønne udsigt, eller du kan drage fordel af rekreative tilbud, såsom udlejningscykler. Dette Bed & Breakfast tilbyder desuden gratis trådløs internetadgang og pejs i lobbyen. Gratis kontinental morgenmad serveres dagligt fra kl. 08.30 til kl. 10.30. Gæsterne har blandt andet adgang til hurtig udtjekning, en flersproget medarbejderstab og bagageopbevaring. Mod et tillægsgebyr har gæster adgang til lufthavnstransport tur-retur (efter anmodning) og afhentningsservice fra togstationen. Føl dig hjemme i et af de 9 værelser, der indeholder minibar. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og satellitkanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med badekar eller bruser samt gratis toiletartikler og bidet. Faciliteter inkluderer pengeskabe og skriveborde, og rengøring udføres dagligt.
Fantastisk
39 anmeldelser
9,2/10
1 nat
Fra 1.466 kr.
Tjek tilgængelighed
75
Hoteller i Province of Vibo Valentia
With a stay at Residenza Gurnea - Free Private Parking in Tropea, you'll be a 3-minute drive from Port of Tropea and 6 minutes from Tropea Beach. This bed & breakfast is 2.4 mi (3.9 km) from Riaci Beach and 4.3 mi (6.9 km) from Capo Vaticano. Take in the views from a terrace and make use of amenities such as tour/ticket assistance. A complimentary self-serve breakfast is served daily from 7:00 AM to 11:00 AM. Featured amenities include express check-out and luggage storage. Make yourself at home in one of the 8 guestrooms. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and satellite programming is available for your entertainment. Private bathrooms with showers feature bidets and hair dryers. Conveniences include safes and desks, and housekeeping is provided daily.
Vidunderligt
4 anmeldelser
9,4/10
1 nat
Fra 1.318 kr.
Tjek tilgængelighed
63
Hoteller i Province of Vibo Valentia
B&B PuertoSeguro ligger i en provinspark i Pizzo, kun fem minutters kørsel fra Pizzo strand og Piedigrotta Kirke. Dette Bed & Breakfast ligger 4,9 km fra Murat Slot og 9,5 km fra Porto di Vibo Marina. Fra en terrasse og en have på stedet kan du nyde den skønne udsigt, og du kan nyde godt af faciliteter, såsom gratis trådløs internetadgang. Andre faciliteter på dette Bed & Breakfast inkluderer concierge-tjenester, frisørsalon og bryllupsfaciliteter. Tag et smut forbi den lokale snackbar/deli, der betjener B&B PuertoSeguros gæster. Tag forbi baren/loungen, hvor du kan slukke tørsten med din yndlingsdrink. Morgenmadsbuffet tilbydes mod gebyr dagligt fra kl. 08.00 til kl. 10.30. Gæsterne har blandt andet adgang til bagageopbevaring, vaskeri og et pengeskab i receptionen. Lufthavnstransport tur-retur er til rådighed mod et tillægsgebyr (døgnet rundt), og selvstændig parkering (tillægsgebyr) findes desuden på stedet. Overnat i et af de 6 værelser, der indeholder fladskærms-tv. Med gratis Wi-Fi kan du altid komme på nettet, og digitale kanaler sørger for underholdningen. Værelset har et privat badeværelse med bruser samt bidet og hårtørrer. Faciliteter inkluderer pengeskabe og skriveborde, og rengøring udføres på hverdage.
Meget god
4 anmeldelser
8,2/10
1 nat
Fra 578 kr.
Tjek tilgængelighed
56
Hoteller i Province of Vibo Valentia
Beliggende i Santa Domenica er B&B Il Cavaliere Tropea en god base at udforske byen fra. Gå til udendørs swimming pool for at få noget motion eller bare slappe af. Besøg ejendommens område til solbadning for at genoplade batterierne eller blot slappe af. Du finder en restaurant på ejendommen med et udvalg af spisemuligheder. Under dit ophold kan du forkæle dig selv med roomservice med mad fra den interne restaurant. Afslut din fridag med en drink i bar. På denne bed and breakfast finder du også faciliteter, herunder en have. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen. Når du kører til ejendommen, kan du bruge parkeringspladsen gratis.
Fantastisk
49 anmeldelser
9,1/10
1 nat
Fra 1.026 kr.
Tjek tilgængelighed
59
Hoteller i Province of Vibo Valentia
Located in Briatico, B&B Il Giardino sul Mare is a 4-minute drive from Irene Tower and 8 minutes from Porto di Vibo Marina. This bed & breakfast is 7 mi (11.3 km) from Murat Castle and 7.8 mi (12.5 km) from Piedigrotta Church. Take in the views from a garden and make use of amenities such as complimentary wireless internet access and tour/ticket assistance. A complimentary local cuisine breakfast is served daily from 8:00 AM to 11:00 AM. Featured amenities include complimentary newspapers in the lobby, luggage storage, and laundry facilities. Guests may use a roundtrip airport shuttle for a surcharge, and free self parking is available onsite. Make yourself at home in one of the 5 air-conditioned rooms featuring microwaves and LCD televisions. Prepare your meals in the shared/communal kitchen. Complimentary wireless internet access keeps you connected, and digital programming is available for your entertainment. Conveniences include desks and complimentary bottled water, and housekeeping is provided daily.
Vidunderligt
38 anmeldelser
9,7/10
1 nat
Fra 646 kr.
Tjek tilgængelighed
65
Hoteller i Province of Vibo Valentia
Beliggende i Tropea er Bella Tropea Accommodation en god base at udforske byen fra. Alle værelser er ikke-ryger. Tag til Bella Tropea Accommodations eksklusive strand for at slappe af eller deltage i vindsurfing eller snorkling. Der er masser af aktiviteter at lave, herunder tennisbane, fiskeri og vandring. Afslut din fridag med en drink i bar. Denne ejendom tilbyder også opbevaring af bagage, renseri og vasketøjstjeneste. Gæster, der ankommer i bil, kan benytte ejendommens parkeringsplads.
Enestående
33 anmeldelser
9,9/10
1 nat
Fra 1.487 kr.
Tjek tilgængelighed
21
Hoteller i Province of Vibo Valentia
Når du bor på Residenza Danidea, vil du være perfekt positioneret til at udforske alt, hvad Tropea har at tilbyde. Denne ejendom er hjemsted for en restaurant. På denne bed and breakfast finder du også faciliteter, herunder en automat. For ekstra bekvemmelighed er opbevaring af bagage også tilgængelige på ejendommen.
Fantastisk
4 anmeldelser
9,0/10
1 nat
Fra 742 kr.
Tjek tilgængelighed
Se alle Bed and breakfasts i Province of Vibo Valentia

Ofte stillede spørgsmål

Hvilke populære Bed and breakfast er der i Province of Vibo Valentia?

Uanset om du rejser til Province of Vibo Valentia grundet forretning eller turisme, er Donna Rosa Accommodation (fra 818 kr.) , Aurantia - Mediterranean Tale (fra 618 kr.) og Villa Giada (fra 1.434 kr.) foretrukne.

Hvor meget er den gennemsnitlige pris for Bed and breakfast i Province of Vibo Valentia?

For Bed and breakfast i Province of Vibo Valentia, er gennemsnitsprisen på hverdage 1.239 kr. og i weekender (fredag-lørdag) 1.304 kr..

Hvilke Bed and breakfast i Province of Vibo Valentia har swimmingpools?

Der er mange Bed and breakfast i Province of Vibo Valentia med swimmingpools. Villino Eleonora (fra 751 kr.) og Residenza Borgo Italico (fra 818 kr.) er meget populære.

Hvilke Bed and breakfast i Province of Vibo Valentia tilbyder fitnessfaciliteter?

Blandt Bed and breakfast i Province of Vibo Valentia, anbefales Aether Suites Tropea - Free Private Parking (fra 1.042 kr.) på det varmeste.

Hvilke Bed and breakfast i Province of Vibo Valentia tilbyder morgenmad?

Hvilke Bed and breakfast i Province of Vibo Valentia har parkeringspladser?

Hvilke Bed and breakfast i Province of Vibo Valentia tillader kæledyr?

Hvilke tilbud er tilgængelige for Bed and breakfast i Province of Vibo Valentia?

Trip.com tilbyder forskellige kampagner og rabatter for Bed and breakfast. Tjek kampagnesiden for at se tilgængelige kampagner på Trip.com.

Lokale rejseoplysninger

Antal hoteller55
Antal anmeldelser1,152
Gennemsnitlig pris (weekender)1.304 kr.
Gennemsnitlig pris (hverdage)1.239 kr.